Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ugye nem törvényszerű hogy...

Az ugye nem törvényszerű hogy mindenki hízik az SSRI szerektől? Hogy lehet ezt elkerülni?

Figyelt kérdés
Meg csak egy hónapja szedem eddig nem tapasztaltam hízást es jobban is vagyok tőle.fél évig fogom szedni es nem tovább.olyanok ìrjanak akik fél évig szedték,meggyógyultak és boldogan élnek amíg meg nem halnak...☺
2015. szept. 10. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Van egy rossz hírem. Nem hogy nem gyógyulsz meg attól a szartól, de még szarabbul leszel ha abbahagyod! Azonnal dobd ki!
2015. szept. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztalatból mondod?
2015. szept. 10. 08:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem még jól is jönne, szinte anorexiásra fogytam a sok szorongás miatt...
2015. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Figyelj csak, Első, akinek SSRI-t írnak fel, nyilván nem véletlenül! Köztudott, hogy sok a mellékhatása, meg rá lehet szokni, de fel kell tenni a kérdést: mikor járunk jobban? Ha szenvedünk ugyanúgy tovább (akár az öngyilkosság határán állva), vagy ha elkezdünk gyógyszert szedni, bevállaljuk a mellékhatások miegyebek kockázatát, és megadjuk az esélyt, hogy jobban legyünk?

Amit az emberek el szoktak felejteni: a gyógyszer a TÜNETEK kezelésére való, csodát nem szabad tőle várni. A problémát a pszichoterápia során lehet megoldani, ezt szokták gyógyszeres kezeléssel is kiegészíteni. Elengedhetetlen, hogy a páciens is odategye magát, dolgozzon a gyógyulásáért - de lehet, hogy annyira lerobbant állapotban van, annyira súlyosak a tünetei, hogy gyógyszer nélkül ez nem megy neki.


Olyat meg végképp ne javasolj a Kérdezőnek, hogy "Azonnal dobd ki!" Ha valaki HIRTELEN hagyja abba a gyógyszerszedést, annak nagyon súlyos következményei lehetnek! Ilyet nem szabad csinálni, fokozatosan és orvosi felügyelet mellett lehet csak abbahagyni a gyógyszert! Pont azért, amit te is írtál: mert függőség alakul(hat) ki! Az pedig nem múlik el egyik napról a másikra.

2015. szept. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy lehet elkerülni, hogy nem eszel többet, mint előtte...

Egyébként nem lesz okés az a félévi szedés. Nagyon kevés,utána pár hónapon belül úgy visszajön, mint a huzat. Már csak azért is, mert letenni kéne kb fél év alatt, úgy 2 évnyi szedés után.

2015. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meggyógyultam, két évig szedtem Semmit sem híztam. De úgy látszik mindig akad valaki, aki kihasználja a mások tapasztalatlanságát, és a gyógyszer ellen uszít. A lényeg, hogy az étkezési szokásaidon ne változtass.
2015. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a vàlaszt!erre voltam kiváncsi...☺
2015. szept. 12. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!