Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, akinek sikerült...

Van olyan, akinek sikerült abbahagyni az antidepresszáns szedését?

Figyelt kérdés
Ha igen,mivel és hogyan?

2015. júl. 16. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, nekem sikerült. Pedig nyugtatót és altatót is szedtem mellette.

Külső segítséggel sikerült. Egyrészt találkoztam egy olyan emberrel, aki ténylegesen tudott segíteni rajtam (a pszichiáter egy idióta volt, addigra már nem jártam hozzá és nem tartottam a kapcsolatot vele), másrészt akkoriban vettünk egy kutyát, egy magyar vizsla kölyköt. Márpedig a kutya olyan, hogy mindennap foglalkozni kell vele.

Ezeknek köszönhetően egyre ritkábban vettem be gyógyszert, majd néhány hónap után egészen el is hagytam őket. Azóta sem szedek semmit, nincs is szükségem rá.

2015. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két családtagomnak is sikerült.

Nem volt könnyü, nagyon lassan, egyre csökkenö adagokat szedtek, de így is voltak kellemetlen idöszakok. Az egész család mellette állt, támogatta lelkileg is, hogy ne adja fel.

2015. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Igen.Nekem.Alkohollal.Egy pohárba kitöltöm és megiszom.Jobban hat mint az a gyógyszer...
2015. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségre szedtem Paroxat-ot öt évig nap mint nap, úgy éreztem már felesleges a gyógyszer, s napról-napra csökkentve, először feleztem hetekig, utána negyedeltem, végül elhagyhattam, már nem hiányzott a szervezetemnek. Ennek 12 éve, azóta csak néha használok alváshoz kevés nyugtatót. Ha le akarsz szokni róla, csakis fokozatosan csökkentve!
2015. júl. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is lejöttem róla 2 év után simán.

Remélem a fentieket olvassa a sok okostojás is, akik állandóan függőséggel meg hasonlókkal riogatnak.

2015. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én 4 hónapig szedtem antidepresszánst, de a végén már örültem hogy megszabadulok tőle mert igazából nem is vált be. persze biztos nehezebb abbahagyni ha valakinek több pozitít hatást vált ki...
2015. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!