Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizoaffektív zavar mi...

A skizoaffektív zavar mi alapján diagnosztizálható?

Figyelt kérdés
Ha egyszer depressziós voltam, majd paranoiás, majd átmeneti pszichés zavarom volt, szerintem talán ez az utolsó közelíti leginkább az igazságot, akkor: Kérdésem az: Vajon mik azok a tünetek, ami alapján egy pszichiáter ilyet mer ráírni a kórlapodra, kb 5 perces beszélgetés után, és még arra sem veszi a fáradságot, hogy közölje veled, mit állapított meg? Miért írja fel rá az antipszichotikumot teljesen indokolatlanul?

2015. szept. 15. 16:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Soha életemben semmilyen látomásom, hallucinációm, kényszergondolatom nem volt, mégis ilyeneket írnak. Vajon mi készteti őket? Nekem a rokkant ellátásom miatt kell járnom oda. De a pszichiátereket senki sem kényszerítete,hogy ilyeneket hazudjanak, akkor miért teszik?
2015. szept. 15. 16:37
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt bizonyára láttad már. Ha tudsz angolul, akkor érdemes lehet utánaolvasnod a DSM rendszerben a diagnosztikus kritériumoknak. Sajnos való igaz, hogy sokszor kicsit nagyvonalúan bánnak a diagnosztikus kategóriákkal. Tisztelet a kivételeknek. Viszont a tény, hogy elismered a depressziót és a paranoiát, a távolból is elég valószínűvé teszi a diagnózist, tehát a kezelőorvosod álláspontjában is van számomra valami, ami megérthető. A hallucináció nem kritérium! Inkább ritkaság.

2015. szept. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
" Viszont a tény, hogy elismered a depressziót és a paranoiát, a távolból is elég valószínűvé teszi a diagnózist,"- Ezek már 10, illetve 5 évvel ezelőtti elmúlt dolgok, amik miatt miért kellene szednem gyógyszereket most, ha azóta soha senkivel semmi konfliktusom nem volt, kivéve a rokkantsági felülvizsgálat miatt kényszerítenek, hogy járjak a pszichiáterekhez, viszont aki kezelt, már nem dolgozik ott. Akárkihez kerülök, azt majd semmi más nem érdekli , csak amit olvas, és, hogy szedem rá a gyógyszereket? Amit viszont nem szeretnék, mivel csak negatív mellékhatásuk van, - hasznuk azon kívül, hogy nagyon erőltetnék, -semmi.
2015. szept. 16. 11:08
 4/7 A kérdező kommentje:
A háziorvos viszont ráírta a beutalóra, hogy nem szedtem a gyógyszert. Milyen következményekkel jár?
2015. szept. 17. 10:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Következménye nem hiszem hogy van. Amíg nem köteleznek kényszergyógykezelésre, addig te döntöd el, hogy szeded-e a gyógyszert vagy sem.

Viszont az, hogy nem szeded a gyógyszert,két dolgot is elárul rólad a pszichiáternek:

- nincs betegségtudatod

- nem vagy együttműködő

És ezzel egyenértékűen fog veled bánni. Ilyen "háttérrel" biztosan nem küldenek terápiára, ami egyébként a gyógyszer mellett (vagy néha helyett) a leghatékonyabb gyógymód.

2015. szept. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, én arra gondoltam, hogy azonnali hatállyal megvonják a rehabilitációs ellátást? A következő felülvizsgálatra már úgyse megyek el, mert akkor már úgyse lesz semmi, ami alapján rokkanttá nyilvánítsanak. De addig van 2 évem, és valamit ki kell találni, amiből megélek. Egyébként tényleg azt gondolom, semmi bajom nincs, amíg elmebeteg orvosok nem csesztetnek. Tanultam volna péknek, soha nem lennék rokkant.
2015. szept. 19. 23:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát azt sajnos nem tudom, nem vagyok képben a jogi dolgokkal. De érdemes lenne egy jogászhoz vagy a területi betegjogi képviselőhöz fordulni, ők biztos tudnak okosat mondani.
2015. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!