Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okostelefon és internet függő...

Okostelefon és internet függő vagyok, hogy szojak le róla? Többi lent.

Figyelt kérdés
Vettem egy okostelefont mert előtte egy butatelfonom volt egy 2 hònapig mert előtte okostelefonnal nyomtam és totál rá voltam kattanva. Majd a 2 hó butatelefonos idő alatt azt hittem tudom kontrolálni a függőségemet, így nemrég beruháztam egy elég drága csúcsmobilra,abban a hitben,hogy nem lesz gond. Viszont csak folyton ezt a vackot nyomkodom és megint nem nagyon foglalkozok a családommal,gyermekemmel,feleségemmel,szüleimmel,mert ez ugye mindig ott van. Semmi érdekes noncs amit nézek rajta,pusztán a függőségem miatt berhelem. Ha meg nem ezt piszkálom akkor meg a laptopot. Sokszor hajnalig nem alszok mert szörfözök csak,másnapeg használhatatlan vagyok. És ez rendszeres.

2014. dec. 26. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szánalmas, ha családod van és nem velük, hanem egy műanyag xarral foglalkozol! Bocs a nyers fogalmazásért! Add el a fenébe azt a telód, meg a laptopd is és akkor rájössz mennyivel jobb a családoddal tölteni az időd. Ha nem volna senkid akkor megérteném a függőséged, de így... nem.
2014. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Részben egyet kell értsek az első hozzászólóval, én is függök valamitől, de ez gyakorlatilag mindenkiben benne van. Valami kell, hogy motiválja az embert, gondolok itt például arra, ha valaki szeret barkácsolni. Függ tőle, tehát nem tud leállni az alkotással. Na most a te eseted már teljesen más, mivel egy vacak mobiltól függesz, ami elveszi az életed (megjegyzem én is függök még valamilyen szinten ezektől a sz*roktól, de azért már mégsem annyira, amit lentebb kifejtek miért).


Rengeteg dolgot kipróbáltam már, hogy leszokjak a függő számítógép használatról, és azt kell mondjak előrébb vagyok, mint anno. Nekem kicsit nehezebb dolgom van, mert a szüleim elég korán gép elé ültettek és rabjává váltam ennek az ócskavasnak, de a tanulmányi eredményeim javulása csak jó jele lehet a jobb útra térésnek.


A fontos az, hogy találj egy jó hobbit, és egy jó barátot(, aki olykor "pofonokkal" térít észhez). Akkor 100%, hogy ki tudsz zökkenni. De ami még fontosabb, hogy csak rajtad múlik, hogy leteszed-e, vagy sem.


A baj az, hogy rengeteg ember fél kilépni a kényelmi zónájából, mert ugyan vágyai vannak, de tudja, hogy ott ahol most van, ott bizony jó, és nem akarja elhagyni a biztost a nem biztos végett.


Nekem személy szerint elég sokat segítenek még a motiváló videók, youtubeon is (ami a te esetedben kéznél van), például ez: https://www.youtube.com/watch?v=i2JIHgeYlQ4

Sokat lökött rajtam egy saját naptár is, amibe mindig beírom a teendőket és a célokat (ha teljesítettem jutalmazom magam, ha nem, akkor büntetem, ilyen egyszerű -> következetesség). Ha van célod, akkor fontos, hogy mindig a legparányibb részekre le tudd bontani. Ha az segít, akkor írd le egy papírra például az angol tanulást, valahogy így:

Hétfő: igeidők összegyűjtése és feltérképezése

Kedd: a leggyakrabban használt igeidők "bemagolása"

Szerda: 20 mondatot írni minden gyakori igeidővel

Csütörtök: Még 20 mondat minden gyakori igeidővel

Péntek: 40 mondat minden gyakori igeidővel

Szombat: 25 mondat minden gyakori igeidővel

Vasárnap: ellenőriztessük le valakivel a mondatainkat, és a hibás részeknél mérlegeljünk


Eredmény: 1 hét alatt biztosra megtanultál (berögzítettél, használatra késszé tettél) 4-5 fontosabb igeidőt, amit a mindennapi angolban használnál. Ez remek, hiszen nem kell több, ne kérj maximumot magadtól, ha úgy is felesleges! Vagyis ne légy maximalista, LÉNYEGRE TÖRŐ, VILÁGOS, és, RÖVID IDŐN BELÜL TELJESÍTHETŐ CÉLOKAT TŰZZ MAGAD ELÉ. Ugye nem kell mondanom, hogy a következő héten mondjuk megtanulhatnál 200 idegenszavat vagy kifejezést, ugyanezzel a módszerrel (lehet, hogy nem ez a legjobb módszer, de ezt csak a példa kedvéért írtam).


Ami pedig engem illet. Olykor én is elfáradok és visszazökkenek a függés celláiba, de mindig felállok és egyre hosszabb ideig bírom gép nélkül. A barátok, a motivációs videók, zenék, naptár, ill. a céljaim molekuláira való lebontása rengeteget lökött rajtam, és láss csodát az idei lett a legeredményesebb félévem a suliban, jóval nagyobb átlagot értem el, mint eddig.


Amit még figyelembe kell venned a hangulatingadozás, ami minden embernél jelen van. Erre nem tudok tanácsot adni, mivel engem is ez zökkent vissza, de gyanítom, hogy személyiségfüggő, és ha van egy tényleg jó barátod, akkor bármilyen hangulatban is legyél, mindig fel tud állítani, hogy küzdj tovább.


Remélem segítettem!

2014. dec. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat!!!
2014. dec. 28. 16:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Szorítsd korlátok közé ezt a tevékenységet, és csak a nap adott szakaszában 1-1 órát nyomkodd.

Szerencsére nem létezik olyan, hogy videojáték- vagy mobiltelefon függőség. Szóval ha két hétre felvinnének egy szép magasan fekvő erdőbe kütyük nélkül, semmi bajod nem lenne. Sem fizikai, sem mentális elvonási tünetektől nem kell tartani.

2015. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd elő újra a régi telefont, ezt a szart meg add el. A családod boldoggá tesz, ez a szar meg hasznot húz belőled. Melyiket választod? Gondold át és válassz. Lépj ki Zombiland-ből.
2015. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár nem én írtam ki a kérdést, de sokat segítettek a válaszok nekem is!


Megkérdezhetem, hogy az, aki részletesen írt a saját példájáról, angol tanulásról, milyen suliba jár - középiskola, vagy már felsőoktatásban tanulsz? :)

2015. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!