Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ÜDV! Meditációval kapcsolatos,...

ÜDV! Meditációval kapcsolatos, elsősorban aktív meditálók körében! Valami tanács?

Figyelt kérdés
Nos, a kérdésem az lenne hogy, mikor elkezdtem először meditálni (online hanganyagra koncentrálva) akkor az utasításnak megfelelően, cselekedve elképzeltem a számokat 3-2-1 nálam egy iskolatábla volt amire krétával felírom a számokat, viszafelé, hogy ezzel mélyebb nyugodtabb tudatállapotba kerüljek. Ami a légyeg, hogy képszerűen kivetült elém a képzeletem, azonban a második és harmadik alkamommal már nem vetült ki képszerűen a dolog, lehet ez a koncentráció hiánya, illetve az hogy mennyire hangolódtam rá adott pillanatban? Megjegyzem mind háromszor bealudtam. :) elérhető a teljes alfa állapot elalvás nélkül, de olyan szinten hogy tudatosan befolyásoljam érzelmeimet?

2015. szept. 17. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elérhető az alfa állapot, de az elején teljesen normális, ha bealszol bármilyen meditációval próbálkozol.

Próbáld ki a lótuszülést, vagy valamilyen más stabil ülő pozitúrát (széken is lehet, csak egymás mellé helyezett lábakkal és a törzset függőlegesen tartva) Úgy nem tudsz bealudni (hacsak nem vagy nagyon gyakorlott és épp az a szándékod) mert a fejed felébreszt amikor félredől, vagy előreesik.


Hogy miért nem vetült ki a kép amit akartál? Mert túl fáradt, zaklatott voltál. Az elméd akkor nem állt készen. A meditációnak több fajtája is van. Az amivel te próbálkozol, amikor alfában próbálsz maradni, nem klasszikus - kiürítem az elmém - meditáció, hanem koncentráció, ami csak akkor megy ha sikerül előtte az elmédet ellazítani. Ha fáradt vagy és ezzel próbálkozol, bealszol. Ha meg túlságosan fel vagy pörgetve, vagy lefoglalja az elmédet valami más, akkor nem tudsz tőle megszabadulni és nem éred el a szintedet. Lehet pl. hogy először szemlélődnöd kéne - az is egy fajtája a meditációnak - vagy ilyenkor hagyni, hogy csapongjanak a gondolataid, miközben mindig vissza- visszatérni a "kedvenc pihenőhelyedre" vagy az ürességbe, amelyik jobban tetszik. Előbb-utóbb megunja az elme ha nem reagálsz rá. Olyan lesz, mintha letennél egy mázsás hátizsákot.


Egyébként olyasmibe vágtál, amivel kapcsolatban lesz még rengeteg kérdésed, de nem javaslom, hogy ezen a fórumon tedd fel őket. Keress valakit akit elfogadsz mesterednek, aki tudja miről beszél és hajlandó beszélni róla. Rajta kívül lesz még számtalan mestered ha jó úton jársz. Aztán egy ideig mindenki az lesz, majd végül senki. Ezt is megérted egyszer.


Jó utat!

2015. szept. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszodat igyekszem majd megfelelően cselekedni saját elvárásaimnak. :)
2015. szept. 18. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!