Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitol alakulhat ki szorongas...

Mitol alakulhat ki szorongas az emberben tarsasagban?

Figyelt kérdés
Az utobbi idoben sokszor fordulok magamba bizonyos tarsasagokban. Ezelott sose volt hasonlo problemam es most se tudom hogy mitol lehet.Tudom,hogy nevetsegesen habgzik, de egyszeruen neha ramjon a gebasz es kb keptelen vagyok megszolalni, attol,hogy magamat adjam merfoldekre vagyok. A legrohejesebb az egeszben,hogy az egyik legjobb baratom tarsasagaban jon ram ez a legotbbszor. Mar regota probalkozom ennek a problemanak a megoldasaval, de sajnos ahogy ramjon ez a dolog mintha az agyam leblokkolna, szorongas alakulna ki bennem,es inkabb a tulelsre hajtok,minthogy jol erezzem magam veluk,vagy hogy megoldast talaljak a dologra.barmi segitseg jol jonne, mert ez mar kezd olyan problemava noni,ami akar tonkre is teheti az eletem(persze ez tulzas,de ertitek)

2015. szept. 17. 19:31
 1/2 anonim válasza:

Én nem vagyok szakértő, de hasonló cipőben járok. Régebben nekem is kbilyen drasztikus volt a helyzetem, azonban mára egy fokkal jobb. Amit csináltam az az volt hogy próbáltam minél gyakrabban társasági életet élni, minél érdekesebb lenni társaságban, és ezzel próbáltam elérni azt hogy elfogadjanak, ami növeli az önbizalmamat (aminek a hiánya pedig a problémám forrása volt), és ez hatásos is volt, mára jobb a helyzet, tömegben nem szorongok többé, nem zavar annyira ha emberek figyelnek, azonban társaságokban, emberekkel való beszélgetés közben ma is elég gyakran előfordul sajnos hogy elkezdek szorongani, össszevissza beszélek, a szám kiszárad stb.

Szerintem a problémám továbbra is az önbizalomhiány, ami további társasági élettel orvosolható; azonban ez az én esetem csak, és amit neked kellene cisnálnod szerintem (mégegyszer: nem vagyok hozzáértő) az az, hogy gondolkozz, rágyere hogy mi a problémád forrása, és azt megpróbáld szépen lassan orvosolni. Türelmessnek kell lenned, mert ez nem oldódik meg egyik napról a másikra, de lehetséges. De ha nem tudsz egyedül boldogulni, akkor érdemes lehet felkeresni egy jó pszichológust, és az ő segítségét kérni.

2015. szept. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kevesebbnek érzed magad a többieknél.
2015. szept. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!