Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abilify gyógyszerről valakinek...

Abilify gyógyszerről valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Most szedtem be egy 10 mg-os felét (nem abilify néven, de aripiprazol a hatóanyaga), és elég szarul éreztem magam tőle. Alig tudtam bármit is csinálni, csak a gyógyszer hatására tudtam figyelni. Volt, van-e bárkinek hasonló tapasztalata ezzel a szerrel? Esetleg elmúlik idővel, ahogy hozzászokom?

2015. szept. 18. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Bent a klinikán láttam olyan embereket állandó beteges kényszermozgással. Nem tudtam még akkor, hogy a gyógyszertől van. Nekem is Abilify-t írtak, és úgy jártam, a feleségem mondta, hogy ne szedjem. Az orvosom ekkor Invegá-t írta fel helyette, attól meg egész nap szédült, és kába voltam. Egyébként meg azóta sem tudom, mire kellett volna szedjem ezeket a gyógyszereket, mert azt nem mondják meg. Ha nem muszáj,ne szedj ilyeneket, mert az egész arról szól, hogy neked ingyen, vagy majdnem ingyen adják, de a társadalombiztosítótól 50 ezer Ft-ot gombolnak le dobozonként. Jó a gyógyszergyáraknak. Az, hogy téged mivel mérgeznek, senkit nem érdekel, itt minden a pénzről szól.
2015. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak ha olyan tüneted van hogy muszáj, és a családodból valaki tanúsítja, hogy az állapotodon ez segít, akkor szedd, de ha nehéz elviselni a mellékhatásait, írass helyette mást.
2015. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Menj be a legközelebbi gyógyszertárba, és kérdezd meg a gyógyszerészt a mellékhatásokról.

1 kapszula bevételéből én nem vonnék le messzemenő következtetéseket, ha 1 hónap szedés után is ugyanolyan vagy rosszabb az állapotod, akkor válts. Az orvosod se fog egyszeri használat után másik gyógyszert felírni.

2015. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég sok csúnyát ír a papírja is: Gyakori mellékhatások : Akaratlan izomrángás vagy rángatózó mozgások, fejfájás, fáradtság, hányinger, hányás, kellemetlen érzés a gyomorban, székrekedés, fokozott nyáltermelés, szédülés, alvászavar, nyugtalanság, szorongás, álmatlanság, remegés és homályos látás.

Nem gyakori mellékhatások: Nagyon sok, egész oldal, nem teszem fel ide. Ha valamiért szükséged van ilyenre, konzultálj az orvosoddal. Én biztos nem veszek be többet, de nekem teljesen indokolatlanul írták.

2015. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
31%
totálisan tönkretesz ez a szenny. ez nem gyógyszer. egy szemet se vegyél be belőle!
2015. nov. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!