Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológus úgy gondolja...

Ha a pszichológus úgy gondolja, hogy pszichiáterre van szükségem, akkor elküld majd hozzá? Vagy saját döntésemnek tulajdonítja, hogy eleve nem oda mentem?

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Javasolhatja, de általában a pszichológusok nem rajongnak a pszichiáterek módszereiért.

(Szerintem is, csak legvégső esetben menj pszichiáterhez!)

2015. szept. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kettő sem zárja ki egymást. Attól félsz, hogy rádnéz és azt mondja pszichiáterre van szükséged? Az sem egyenlő egy halálos ítélettel, egyszerűen bizonyos esetekben a gyógyszeres kezelés jobban hat/gyorsabban. Ha úgy látja, hogy meg lehet oldani gyógyszer nélkül is, nem fogja javasolni.

De mondjuk egy mélyebb depresszió esetén hiába van esély a gyógyulásra intenzív pszichoterápia segítségével, emberi érzésből sem hagynék én speciel senkit sem a gödörben, az nem egy olyan hely, ahol jó lenni. Inkább akkor a gyógyszeres kezelés és utána terápia.

2015. szept. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A logikai sorrend nem így nézki. A tünetek megjelenés után el kell fáradni a háziorvoshoz, és elmondani a panaszaidat. Ő majd kivizsgáltat testileg( labor, EKG, röntgen, hasi uh stb), nem e testi baj okozza a tüneteidet. Ez általában kitart 3 hétig. Addig is, ha ő úóugy látja felírhat nyugtatót, ami vagy beválik, és elég is annyi, vagy nem válik be, és akkor továbbküld szakorvoshoz, pszichiáterhez. És a szakorvos majd eldönti, valójában mire is van szükséged. Gyógyszerre, pszichológusra, mindkettőre. Minden más csak találgatás.
2015. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!