Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lesz így bármim/bá...

Szerintetek lesz így bármim/bárkim?

Figyelt kérdés
Egész életemben olyan voltam, hogy ha egy picit is beszóltak már ugrottam. Öcsém ezt ki is használta, felcseszett, megvertem, szólt anyunak, és jött a büntetésem. De nem ez a lényeg. Félek, hogy mit tennék a barátnőmmel, vagy később a feleségemmel vagy a gyerekemmel. Szeretnék jó apa lenni, de nem tudom, hogy hogy menne, hogy fékezném meg magam, ha pl. Visszabeszélne, stb.

2015. szept. 21. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megtanulsz uralkodni az indulataidon, akkor semmi akadálya. Gyakorolni kell az önuralmat különböző helyzetekben, vannak jó légzéstechnikák is, amik gyorsan hatnak.
2015. szept. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HUN_Sector ***** válasza:

Egészen addig viselkednél így, míg egy kétajtós szekrény nem tenné meg veled ugyanezt hasonlóképp.

Így nem lehet élni, ez nem passzol bele a szociális közegbe. Munkahelyen fegyelmiket, elbocsátást vonna maga után, a barátokat elmarnád magad mellől, nem tudnál a társadalomba beilleszkedni.


Önuralmat kell tanulnod. Ezt lehet tréningekkel, vagy önmagaddal való szembenézéssel. De ezt te is látod, hogy a jelenlegi állapot nem fenntartható.

2015. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, látom, hogy ez nem fenttartható, szeretnék is változtatni rajta, de nem megy. Sokmindent próbált (légzőgyakorlat, párnába ordítás stb.), egyik sem vált be. Tudnátok ilyen tréningeket/módszereket mondani?
2015. szept. 22. 22:40
 4/4 HUN_Sector ***** válasza:

Mondanám, hogy van szakirodalom, de az olvasás nem sokat segít. Inkább gyakorlati oldalról lenne haszna, de ezt sokszor az élet hozza.

Vagy aduászként még mindig ott van az 1 év honvédség :)

2015. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!