Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alváshiány mennyire észrevehető?

Aliz2003 kérdése:

Alváshiány mennyire észrevehető?

Figyelt kérdés

Fogadtunk osztálytársammal, hogy jövő héttől nem eszünk és nem alszunk, aki veszít az megírja a győztes háziját annyi ideig, ameddig kibírta.

Az a kérdés, hogy ez mennyire látszik meg az emberen?



2015. szept. 22. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon latszik, eleg hulye fogadas.
2015. szept. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Van, aki 3 nap nem alvás plusz stressz után kicsit fáradtnak látszik, én egyetlen éjszakát nem tudok kihagyni, de ha mégis, akkor elég látványosan borzalmasan nézek ki és az első adandó alkalommal elalszom, akár állva is.


Sosem csinálnék ilyesmit fogadásból, az alvásmegvonás nagyon jó kínzási módszer.

2015. szept. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Argloss ***** válasza:

Hülyeség. Nem tudjátok ellenőrizni egymást.

"Csak egy kicsit becsuktam a szemem" -> Aludtam vagy 2-3 órát.

"Csak ittam egy pohár tejet" -> Volt benne 2 kg müzli, de ha már ott volt azt is "megittam".

2015. szept. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gnoomage ***** válasza:
Hát, én ha csak 2 órát alszok akkor másnap biztos egész délután az ágyat nyomom. Amúgy külön-külön is nagy meglátszódik a legtöbb emberen, eggyütt szinte biztos hogy dokihoz fognak vinni titeket. Amúgy nem bírjátok kb 2 napig.(valaki biztos csalni fog)
2015. szept. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 2003 a születési éved?


Egyébként felejtsétek el a dolgot. Suliba jártok, de napokig nem akartok enni, aludni. Viszont közben bírni kell majd a tesiórát, a több óra figyelést és utána a tanulást. Ha még dolgozat is van, az szuper, az olyan is lesz. A 3. napon úgy fognak vinni a kórházba, hogy ihaj. Evés nélkül ki lehet bírni napokig, de az alvás muszáj egy iskolásnak. Hogy hogyan fogsz kinézni pár nap után, ha mégis kibírod ájulás nélkül? Hát... attól talán még Michael Jackson is megijedne.

2015. szept. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem akarunk ártani magunknak, ha éppen csak 2 napra sikerül akkor annyi és pont, nem heteket terveztünk :D nem mintha mi vagy bárki képes lenne rá...

Nem hiszem, hogy ő csalna és én sem fogok!

2015. szept. 23. 08:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Elég érdekes fogadás, de szerintem alapvetően már az meglátszik, ha nem alszol napi 7-8 órát.
2015. szept. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az mitől függ, hogy kin mennyire látszik meg?
2015. szept. 23. 19:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Fizikai aktivitás, mentális igénybevétel, kondi, genetika, életkor...ezek mind közrejátszanak.


Az alváshiányra a test extra energia bevitelével reagál, tehát ha nem alszol eleget, falásrohamok várhatóak.

Ehhez hasonlóan a nemevés fáradékonyabbá, lassabbá, álmosabbá tesz.


Egy napig nemevés megoldható, rajtam pl. meg se látszik.

A kialvatlanság viszont nagyon.

Más viszont ha nem eszik agresszív, ingerlékeny lesz, de az alváshiányt akár bírja kicsit jobban.

2015. szept. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az agresszióval nem hiszem, hogy baj lesz :D

Esetleg estére valami csendes időtöltést tud valaki mondani?

2015. szept. 24. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!