Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni a...

Focifan001 kérdése:

Hogyan tudnék segíteni a barátnőmnek? Depressziós?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni. A barátnőm 14 éves, második éve vagyunk jóban.

Egy-két hete, elvesztette a nagyapját, emiatt gyászol. Illetve nem látszik rajta, de tudom, hogy nagyon fáj neki. Ő az ötödik gyermek, a szülei idősek(60 évesek kb.), és nehezebben meg már nekik a nevelés. Türelmetlenebbek, többet veszekednek vele, sok a korlátozás.

Múlt héten, csütörtök-pénteken eszméletlenül szétszórt volt, a leckét elfelejtette, más feladatot csinált, többször is visszakérdezett dolgokra.

Keveset alszik(látszik rajta), ingerlékeny, enni nem tudom, hogy mennyit eszik, mert a suliban nem a legehetőbb az ebéd, így nem tudom eldönteni, hogy miért nem eszi meg.

Szeretném megkérdezni, hogy ez depresszióra vall-e, vagy csak gyász? Úgy terveztem, hogy ha nagyapja temetése után 2-3 héttel sem javul az állapota, akkor beszélek a szülőkkel.

Szüleim segítségét is szeretném kérni ezzel kapcsolatban, mert végeztek pszichológia-szerű valamit.

Elnézést kérek a hosszú regényért, de egyre jobban aggaszt a dolog.

További szép napot/estét!



2015. szept. 27. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

vedd rá, hogy beszéljen az iskolapszichológussal!

és ne keverd a szomorúságot a depresszióval, a depresszió egy komoly mentális betegség

2015. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom. Nagyszeru hir, hogy nincsen iskolapszichologus. Csak lelkesz..arra meg varhatunk..

Van a gyasznak egy olyan reszre, ami depresszioba fordul at. Ezt szeretnem elkerulni.

2015. szept. 28. 05:32
 3/3 anonim ***** válasza:
kell legyen iskolapszichológus, törvény írja elő...és nincs a gyásznak depresszió része, a depresszió egy komoly mentális betegség: [link]
2015. szept. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!