Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tehetném le a citalopram...

Hogy tehetném le a citalopram orion 20 mg antidepresszánst?

Figyelt kérdés
3 éve szedem pánikbetegségre, kb egy hónapja minden másnap egy felet szedek már csak. Azelőtt egészet szedtem. Csökkentéskor ingerlékeny voltam, lehangolt, feszűlt, kötekedős a párommal, mindenben találtam kifogást. Kb két hete már sokkal jobban vagyok. Tovább szeretném csökkenteni az adagot, letenni végleg. Írassak fel következő adag gyógyszert, vagy másikat kérjek? Akik már el hagyták hogy sikerült?? Azért kezdtem megpróbálni csökkenteni, mert szerintem már nem igazán van rá szükségem, rosszabb volt mikor egész szemet szedtem...a pszichiáterem úgy érzem nem is nagyon akarja hogy leszokjak róla..mindíg ugyan az a diagnózis kontroll vizsgálaton..ugyan azt nyomtatja ki..mit tanácsoltok??? Folytassam a csökkentést lesz ami lesz, vagy írassak fel másik fajtát? Nem szeretnék gyógyszertől függni, és nagyon butít is..előre is köszi a válaszokat. 23 f

2015. szept. 27. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal. Addig semmiképp ne csökkentsd az adagodat, mert visszaesel a betegségedbe, és nagyon rosszul leszel. Ez egy speciális antidepresszáns, és nem véletlenül szedeti veled az orvos.
2015. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos már többféle antidepresszánst szedtem és mind magamtól tettem le. Az orvosok nem igazán partnerek a gyógyszer-elhagyásokban..

Én kb. 2 éve szedek escitalopramot, eleinte 10, majd kb. fél éve 20 mg-ot. Felezgetve csökkentem, több hetes periódusokban. Már kb. két hete 5 mg-nál tartottam, ezen a hétvégén pedig nem is vettem már be. Egyelőre semmi gond, de ha mégis, arra ott a Frontin átmeneti segítségként.

Amitől nehéz volt szabadulni, az a venlafaxin, nem is voltam hajlandó többet szedni.

2015. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!