Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hová fordulhatnék? Egyszerűen...

Hová fordulhatnék? Egyszerűen úgy érzem, nincs kiút csak ha vége mindennek.

Figyelt kérdés

Az alkoholista édesanyámmal élek egy albérletben, apámat soha nem ismertem, testvérem nincs. Eladták a lakást, ahol lakunk, ez anyukám barátnőjének a tulajdona. Ő elég olcsón adta ki nekünk. Nézem az albérlet árakat és nagyon drágák, nem tudjuk megfizetni, nekem csak egy alkalmi munkám van és anyukám se keres olyan sokat, hiteleket is kell törleszteni..

Egyszerűen nincs egy nyugodt pillanatom, ő folyton részeg, nem tudom, hogy mi lesz velünk. Sosem tudnám megbocsátani magamnak, ha magára hagynám de nem tudom mit tegyek. Ő feladta. Úgy érzem, hogy ennek csak akkor lesz vége, hogyha végem lesz. Folyamatosan szorongok amióta ezt megtudtam és rengeteget sírok, aludni sem tudok.

Úgy érzem egyedül maradtam.

Ezt leszámítva vannak erős szorongásos problémáim, szociális fóbia is.. Járok pszichológushoz, igaz nem rég óta, de már ezt is hasznosnak vélem.

Az elmúlt időkben pozitív irányba kezdtek változni a dolgok, erre tessék..

Azt hiszem nem éri meg küzdeni, mert a vége mindig ugyanaz.

Beszélni nem tudok vele, hajthatatlan, az alkohol a minden, nem akar élni, nem akar segítséget. Rengetegszer próbáltunk beszélni vele, haszontalanul.

Teljes mértékben tanácstalan vagyok.

Igazából azt sem tudom miért írom ezt ki..talán van valakinek valami ötlete vagy tanácsa..


2015. szept. 28. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálj elhelyezkedni és állandó munkát keresni. Valakivel összefoghatnátok és vehetnétek ki közösen egy olcsó albérletet. A tetőtéri lakások, és a külterületiek olcsóbbak szoktak lenni.
2015. szept. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megertelek,mert egy anyàt nem szokàs magàra hagyni akàrmilyen is.Nem irtad,hàny éves vagy.Pszichiatria gondjaid vannak.Elmész pszichiaterhez(nem pszichologushoz)Elmondod,hogy beteg vagy.Emiatt a helyzet miatt romlik az àllapotod.Kimerült vagy,dolgozni is alig tudsz.Édesanyàdat KÈNYSZERgyogykezelésre kell vinni.Meg fog hasadni a szived, de teljesen màs emberként kerül ki.Te vàllalj stabil munkàt.Keress egy kis lakàst.Ahol le tudsz feküdni,van tűthely és le tidsz zuhanyozni.Ennyi most elég.Mivel beteg vagy és albérletben laksz,megigényelhetsz méltànyossàgi tàmogatàsokat.ADDIG KELL KILINCSELNI A HIVATOLOKNAL.Ne gondolj nagy összegekre,de tizezer forint is segitség.Pontosan tizezerrel több a nullànàl.Elmész a bankba a hitellel kapcsolatban.Ajànlani fognak kedvezőbb feltételeket,mivel pont nekik NEM ÈRDEKŰK,HOGY ADÒSAIK LEGYENEK.Holnap kezdheted az intézkedést.Meghali pedig akkor akarj,ha màr majd mind a tiz unokàd meghàzasodott,lakàst vettek,boldogik.Akkor mar nyugodtan "elszenderedhetsz"SOK ERŐT KIVANOK.Őszinte együttérzéssel.
2015. szept. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Ne haragudj,pàr betűt félrenyomtam.Almos vagyok,de mindenképp irni akartam.Meg annyit tennék hozzà,hogy ez egy nagyon rögös ut lesz,de végig KELL csinalnod.Sok idegességgel és intéznivaloval jàr,de ha nem csinalnod végig,belerokkansz és az egész életwd a pszichiatriai intézetekről fog szolni.A problémàk azert vannak,hogy megoldjuk.Tàmogatast pedig kapni fogsz,mert a hivataloknàl létezik ùgynevezett méltànyossàg.Szivbol kivanom a legjobbakat Neked.
2015. szept. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!