Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kórházban, ingyenes pszichiáte...

Kórházban, ingyenes pszichiáternél mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Érkezési sorrendben fogadják a betegeket. Gondolom nem sok idő jut 1 emberre. De mégis,hogy működik ez? Meghallgat majd legalább?

2015. okt. 1. 08:37
1 2
 1/11 homo ludensz ***** válasza:
Első beszélgetéskor meg fog hallgatni és kérdezni is fog és ha úgy látja mivel orvos hogy szükséges akkor gyógyszert is ír. Kerületi gondozóba járok és mikor hozzá kerültem első alkalommal velem is elbeszélgetett. Ez is a kórház kihelyezett ambuláns rendelője. Az tény hogy átlagosan 6 perc jut egy betegre s így rám is mivel csak gyógyszert íratni járok viszont adnak időpontot s így minimális a várakozás. Írd meg hogy mire jutottál.
2015. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

rendben.

nekem a telefonba annyit mondott hogy menjek oda lehetőleg minél előbb reggel mert 8tól 11ig van rendelés és érkezési sorrendben.

2015. okt. 1. 09:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanarra számíthatsz, mint a fizetősnél. Max nem fogja a kezedet megsimogatni. Nem is az a dolga, hanem hogy meggyógyítson.
2015. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A pszichiáter nem gyógyít meg. Csupán felírja a gyógyszert, ami van használ és egy időre megszünteti a tüneteket, vagy nem használ. Akkor írnak mást... A gyógyszer ilyen esetekben egy elég, maximum kiegészítő kezelés lehet terápia mellett.
2015. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszer ilyen esetekben NEM elég. Elírtam.
2015. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ugyanarra számíthatsz, mint a fizetősnél"

Azért ez így nem teljesen igaz. A magánorvos foglalkozik veled majdnem kb. egy órát a pénzedért, ebbe belefér a terápiás beszélgetés. SZTK alapon van kb. 10 perc egy betegre, ami csak arra elég, hogy megkérdezze, hogy vagy és felírja a gyógyszereket. Két havonta van időpontom, de így is sokszor olyan sok a beteg, hogy egy-két óra a várakozás. Mire bejutok, már rosszabb állapotban vagyok, mint előtte és csak az érdekel, hogy végre nyomja a kezembe a receptet és minél gyorsabban elhúzhassak..

Ezért, ha érzem, hogy nagyon csúszik ki alólam a talaj, inkább fizetek egy darabig magánorvost.

2015. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 homo ludensz ***** válasza:
Fentebb írtam hogy minden ottlétemkor kapok a következőre időpontot s így negyed/fél óra múltán beszólítanak. Ezért találták ki az időpontos rendelést de persze alkalomszerűen összejöhet sok beteg aki akkor jön mikor éppen eszébe jut. Akkor viszont kivárja míg az időpontosokkal végez a pszichiáter. Tb.-re járok oda is és a pszichológushoz is amelyet egy alapítvány működtet. Miért fizetnék súlyos ezreket a receptírásért vagy az ötven perces egyéni beszélgetésért ha egy köszönöm is megteszi?
2015. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csutortokon megyek nentudom egyszwr a depresszio kinoz ongyilkossag csabitonak tunik... Viszont nem mi dig. A csaladom sinyli meg nagyon en vegulis elvegetalok leszarom az egesz eletet kell a francnak de anya kikeszul es iszonyu buntudatom van szoval muszaj lesz elmennem... Ha begyogyszerwznek aztis leszarom ha segit akkor legyen.
2015. okt. 2. 11:43
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak tudjatok az a baj hogy ha nem depresszios vagyok akkor egyszeruen agressziv mert akkor eros vagyok. De az embereket akkor se tudom kezelni. Iden erettsegizek,tanulni keptwlen vagyok,utalnak a tanarok,a diakok,a csaladom kikeszul miattam.. Es az a legnagyo bb baj hogy magam se tudom miert van ez. Nem tudom kontrollalni a hangulatingadozasaimat es nincs egy rendes enem folyton mast allitok mindenrol es mindenki azthiszi hogy azert hogy szivassam oket.. Szeribtetek tud segiteni az orvos???
2015. okt. 2. 11:47
 10/11 A kérdező kommentje:

Na voltam. Nagyon rendes volt a doktornő,türelmes volt pedig az elején bezsélni se tudtam mert folyton sírógörcsöt kaptam :SS

de vagy 30-40percig beszélgettünk,és adott időpontot személyiségtesztek stb csinálására hogy felállithassa a diagnózist.

2015. okt. 8. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!