Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak meg rajtam kivul olyan...

Vannak meg rajtam kivul olyan fiatalok akik szednek antidepresszanst?

Figyelt kérdés
20 eves vagyok, ti hogy alltok a temahoz? :) hogy erzitek igy jobb nektek?
2015. okt. 2. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Szedtem, de csak iszonyat lassu es tompa voltam tole, igy abbahagytam cirka egy ev utan.


Evek ota 'tiszta' vagyok, es a betegsegem is sikerul nagyreszt kordaban tartani, persze vannak rosszabb napok, de alapjaraton az onismeret es agykontroll segitett, nem pedig a bogyok es a terapia :) De mindenkinel mas a gyogyulasi folyamat.

2015. okt. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt sem tudom, hogy mi a tököm az.
2015. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eszemben sincs szedni. Inkább bevállalom a hangulati mélységet, mint hogy az első válaszoló által leírt zombivá hülyüljek a "gyógy"szertől. Ráadásul a legtöbb -mellékhatásként- felerősiti az öngyilkossági hajlamokat... nesze neked hangulatjavító...
2015. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
panikbeteg vagyok, nincs penzem pszichologusra meg kezelesekre megis akkor ha nem szedek gypgyszert hogyan gyogyulhatnek meg?
2015. okt. 2. 18:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Szedek, és én is 20 éves vagyok.

Nyugodtan írj privátot.

Mesélhetek:)

2015. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is 20 vagyok és én is szedek már lassan 2 éve. Nekem depresszióm van, de emellett járok pszichológushoz is, mert a gyógyszer csak szinten tart, meggyógyulni nem tudnék tőle. Amúgy a bogyókat alapvetően rühellem és nem szívesen szedem, de tény hogy azért kezdtem el szedni, mert már fizikailag annyira rosszul voltam, hogy az tűrhetetlen volt. Rosszullétek, hányinger, elviselhetetlen szorongásos tünetek és aludni se tudtam. Egy pokol volt. Némelyik dolog még most is előjön olykor olykor, de emlékszem milyen volt előtte és tudom hogy még nem vagyok annyira jól hogy ha leállnék a gyógyszerekkel akkor ne kezdődjön előröl az a pokol. Nagyon értékelem hogy tudok enni, aludni, viszonylag normálisan működni. És bízok az orvosomban is. De nehezen viselem amikor olyan emberrel hoz össze a sors, aki szerint ezek a szerek csak rosszat tesznek és nem kéne szednem, mert legszívesebben persze nem szedném, de ők nem értik és nem érzik át az okaimat.
2015. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

teljesen megertelek, en is ugyan igy vagyok. keresgeltem neten hogy milyen keszitmenyek vannak amik gyogynoveny alapuak.. kettot talaltam a brandenburg neurot es a moksha elixirt.

neurot mar szedtem ugy ereztem hat valamennyit de nem tudom megfizetni az arat sajnos egyiknek sem

2015. okt. 3. 11:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én nem teljesen értem hogy mire fel lesz valami attól jobb, hogy gyógynövény alapú. Szerintem attól hogy a gyógyszerek "mesterségesek", attól még nem feltétlenül lesznek rosszabbak. Ugye azt szokták mondani, hogy a gyógyszeriparban mekkora biznisz van és csak becsapás az egész és a pénzünktől akarnak megfosztani, de amikor a gyógynövény alapú dolgokra terelődik a téma és hallom ahogy a hívei vélekednek róla és próbálnak meggyőzni hogy azt használjam.... Hát nekem pont ugyanaz az érzésem van mint a gyógyszereknél. És ha azt vesszük a gyógynövények hatásait kb úgy ismerjük mint a pszichiátriai szerekét: Általános tapasztalatokból megtanultuk mi mire használhat de nem igazán értjük miért is hat úgy. Legalábbis én ritkán hallottam olyan magyarázatokat gyógynövény alapú dolgoknál, mint a hétköznapi gyógyszereknél. És ezzel továbbra sem a gyógyszeripart támogatom, csak furcsa hogy a méregdrága készítményt kéne vennünk és orvosi kontroll nélkül alkalmaznunk a pszichiátriai szerek helyett. Szerintem egyik se jobb mint a másik, csak mások kicsit a negatívumok és a pozitívumok. Ami ugye akár szerenként is változik. Ha neked prioritás az olcsóság akkor érthető hogy nem tudod ezeket a természetes cuccokat bevállalni.


Egyébként még érdekesség: Életem során párszor volt szerencsém nyugtatókhoz, több féléhez is, de ezek csak ilyen alkalmi dolgok voltak. Amikor először adtak nekem ilyet, az egy homeopátiás cucc volt, valami vény nélkül kapható izé. Nos én soha azután nem éreztem magam annyira lenyugtatva, mint attól a szertől. Nyugodt voltam, marha jól elvoltam azzal is ha csak egy pontot bámultam, a gátlásaim feloldódtak és egész jó kedvem volt. mintha felhőkön jártam volna. Azóta sose éreztem ilyet, pedig találkoztam frontinnal, nem a leggyengébb fajtából, de még ha többet vettem be, akkor se ért soha a nyomába. Szóval azóta néha felmerül bennem, hogy rendben van-e hogy ilyen szert valaki csak úgy szerezhet valahonnan orvosi kontroll nélkül? És mennyivel jobb ez, mint a vényre kapható cuccok, amikre ha rákeresek a neten akkor azonnal az jön a képembe, hogy mennyire vigyázzak vele és inkább ne szedjem. Szerintem csak azért mert valami homeopátiás vagy gyógynövényes, vagy fene tudja milyen, még nem lesz jobb. Ez nekem önmagában nem érv. Én mindet egységesen utálom, de ha nagyon muszáj akkor beveszem.


Egyébként ha terápiára nincs is pénzed, azért próbálod valahogy felderíteni a betegséged hátterében húzódó dolgokat? Mert a gyógyszer tényleg csak a fizikai tüneteken segít, a lelkedet nem gyógyíthatja meg. Érdemes művelődni, könyveket olvasni a témában, a neten keresgélni dolgokat. Rengeteg olyan opció van, ami nem kerül annyira pénzbe, csak hát egyedül rátalálni a helyes útra nyilván nehezebb.


#6os voltam

2015. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nalam a csalafi hatter es az anyagi helyzet jatszik ra a stresszre. tesomekkal elunk egyutt es bevallom igazan nem szeretem oket. nem azert mert szivtelen lennek, hanem mert egyszeruen kivivtak nalam az utalatot. sajnos meg nem tudok elkoltozni itthonrol szoval a folyamatos vitak es kiabalas miatt kezdek kikeszulni. ugy vagyok vele hogy elobbszinten tartanam magam jovore meg mar nem fogok itthon lakni ugysem aztan egy nyugodtabb kornyezetben feszultseg nelkul es egy masik varosban eltudok majd menni pszichologushoz. :) meg nem kezdtem el szedni az antidepresszanst es felek suliba menni hetfon.. :/
2015. okt. 3. 15:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Értem, akkor nem lehet egyszerű a helyzeted, de ott a fényesebb jövő reménye, ez azért jó és biztató.

Miért félsz a sulitól? Történt ott valami komolyabb dolog? ha nem akarsz itt mindenki előtt beszélni róla de jó volna kiadni, akkor írhatsz privátot és dumálhatunk.

Még mindig a legutóbbi válaszoló vagyok :)

2015. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!