Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék leszokni olyan...

Aliz2003 kérdése:

Hogyan tudnék leszokni olyan tevékenységekről amik ártalmasak nekem?

Figyelt kérdés

Fél éve kezdtem el vagdosni magam. Az első vágás véletlen jött, a körülöttem lévők rögtön ellátták, akkor vettem észre, hogy ettől valahogy jobban érzem magam. Nem a figyelemtől, nem igazán szeretek a középpontban lenni, hanem maga az érzés fájt, de nem volt rossz.

Az a baj, hogy hétről hétre, napról napra vissza tér ez az érzés és csak egyre többet és többet gondolok rá míg meg nem teszem. De abba akarom hagyni! Nem tud róla senki, mert nem mondtam el senkinek és nem hosszú vagy nagy hanem inkább mélyek a sebek így szinte teljesen eltűnik. De félek a betegségektől, és az emberek reakciójától ha megtudják, szóval muszáj lenne leállni.

Mit tegyek?



2015. okt. 5. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
akaraterővel tudsz leszokni mindenről!
2015. okt. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez is lehet egy megoldás, de sajnos meglátszik rajtam ha nyugtalan vagy feszült vagyok mert nem csinálhatom így problémát okoz ha csak az akaraterőre támaszkodom.

Olyan módszer kéne ami helyettesíti vagy csökkenti a vágyat rá.

2015. okt. 6. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!