Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerűen nem bírom tovább!...

Egyszerűen nem bírom tovább! Mit tegyek? (iskola)

Figyelt kérdés

Immár 5. éve ide járok, egy nagyon erős iskola. Most 9.-es vagyok, eddig minden rendben ment. Most viszont szinte mindenből bukásra állok, pedig 4 - 11-12 óráig tanulok, mégsem jön össze semmi. Matek tagozatra járok, és kötelező második nyelvem az olasz. Egyszerűen nem bírom tovább. A sok munka eredménye egy újabb egyes. A tanárok is folyton lefikáznak, hogy az újak milyen okosak, én meg senki vagyok(idézem az egyik tanárom). Minden este sírva alszok el, minden reggel sírva megyek iskolába. És minden délután sírva jövök haza. Egyszerűen nem bírom idegekkel. Mit tegyek? Másik suliba nem engednek a szüleim, mert "ott is ugyanilyen".

14/L


2015. okt. 7. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne görcsölj rá a dolgokra. Minél jobban erőlködsz annál nagyobb a valószínűsége hogy valami rossz lesz. Talán azért is romlik az eredményed mert nagyon erőlködsz.

Ne sírj. Te tudod hogy mindent megteszel amit tudsz, és ez a lényeg. Gondolj arra hogy milyen érzés lesz a tanár arcába röhögni amikor ötöst kapsz :D

Nyugodj meg, ne idegeskedj. Annál rosszabb.

Ha ez megvan, szépen hideg fejjel ülj le tanulni, csak lazán. Azzal kezdd ami a legnehezebb, vagy a legtöbbet kell tanulni. Lényegeld ki ne magold be az egészet. Ha nem megy ne erőltesd, pihenj nyugodtan fújd ki magad. Legvégső esetben próbálj meg ügyesen puskázni. Ha sok tantárgyból kell egyszerre akkor azt tanuld ami fontos (amik az érettségihez és/vagy szakmához kellenek). A többit is nézd át de ezekre koncentrálj. A töltelék tárgyakból könnyebb javítani, mint a fő tárgyakból. Ha témazárót, nagydolgozatot írsz akkor azokra tanulj. Felelet, kisebb írásbeli számonkérés/röpdoga az semmi.

Tanulás közben egyél csokit, serkenti az agyműködést, és pihenj is. Ha érzed hogy fáradsz, menj ki levegőzni, nyújtózkodj, légzőgyakorlatok stb.


Én ezzel a módszerrel éltem túl eddig mindig. A mai nap különösen jól jött (programot kellett írni, matek tz exponenciális egyenletek és függvényekből, bioszból tz-sejtbiológia, irodalom felelet Arany Jánosból és egy balladájából, angol levélírás) és mindet tudtam!:D


Szüleidet pedig valahogy lassan, finoman próbáld meg rávezetni a suliváltásra ha nagyon nem megy.

2015. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!