Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan válhatnék szorgalmassá?

Hogyan válhatnék szorgalmassá?

Figyelt kérdés
Egyik legjelentősebb negatív tulajdonságomnak a lustaságot tartom. Viszont szeretnék megszabadulni tőle. Mi gátol meg ebben...? Hát a lustaság. Hogyan győzhetném le önmagam ebben?

2015. okt. 8. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felmérni mik a gyengeségeid, erősségeid és ezeken javítani. Vagy olvass önismereti könyvet :)
2015. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a (fő) gyengeségem. Lusta vagyok megcsinálni azt, amitől jobb lehetnék. És lehet, hogy kicsit az önbizalmam is elszállt az egyetem közben ahhoz, hogy megpróbáljam, így nem hibázhatok újra. Talán ez lehet tudat alatt bennem.
2015. okt. 8. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakos vagy?
2015. okt. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Építészet (arhitektúra).
2015. okt. 9. 08:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld jutalmazni magad minden (időben) elvégzett feladat után. Nem nagy dolgokkal, hanem pl. ha kész vagy egy feladattal, jutalmul nézz meg egy filmet amit rég szerettél volna vagy sétálj egyet, egyél csokit, stb. Később rutinná válik az 'előbb a munka, utána a jutalom' felállás.

Ami még hasznos lehet, írj listát a teendőkről, tedd feltűnő helyre és pipáld őket, ha kész vannak. Én ezt csinálom és tök jó látni, amikor egyre több van kipipálva és egyre kevesebb van még hátra.

2015. okt. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!