Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 18 évesen hogyan válhatnék...

18 évesen hogyan válhatnék vegetáriánussá, ha eddig mindig a szüleim kajáját ettem?

Figyelt kérdés

egyébként nem táplálkoznak egészségtelenül, de ki szeretném próbálni milyen lehet vegetáriánusnak lenni


egyébként most is már 3 hete gluténmentes diétát folytatok, tejet meg már fél éve nem ittam...tudom milyen az hogy diétázni


még valami.az izmai nem épülnek le a húsmentességtől? már 1-2 éve kondizok és nem akarom hogy semmibe menjen a munka


köszönöm



2012. jún. 10. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, h fehérjedús ételeket is egyél. Pl hús helyett ehetsz tojást, babot, szójából készült ételeket és kipróbálhatnád az étrendkiegészítőket. Azért egy kis tejterméket sem árt, mondjuk sajtot és joghurtokat, mert szükséged van a csontokat, izommunkát támogató kalciumra is. Na meg egy bőven egyél zöldséget, gyümölcsöt és gabonaféléket.

Nővérem 30 évesen lett vegetáriánus. Én a mai napig sem, mert szeretem a húst.

2012. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:
A vegetáriánus táplálkozás elsősorban életszemléleti kérdés.Nem eszed meg semmi élőlény húsát mert az is olyan teremtménye (Istennek,Univerzumnak...) mint te magad. A hússal megesszük az állat halálfélelmét,szenvedését míg megölésre kerül. Szerintem a fehérjeszükségletet más táplálékokból is bőven fedezni tudod.
2012. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hvv válasza:
A vegetarianus etkezes nem dieta. Mindig azt a gyumolcsot-zoldseget egyed aminek a szezonja van,ezen kivul figyeljel magadra, mert a szervezeted diktalja, hogy mire van szuksege.
2012. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Antispecista ***** válasza:
Hagyd abba a husevest! :-) Ehetsz szojat, szeitant, tempehet es huvelyeseket. Itt van nehany recept: [link]
2012. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja. Egyszerűen ne egyél húst.Én fél éve nemeszem,és egyre jobban vagyok.Tejsavó fehérje port viszont fogyassz,így fittek maradnak az izmaid.
2012. jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szintetikus fehérjéket is fogyaszthatsz.
2013. ápr. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!