Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet eredményesen...

Hogyan lehet eredményesen kommunikálni egy demens, öregkori elbutulásban szenvedő beteggel?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy külföldön élek. Az anyósom 89 éves, időskori demenciában szenved. Arra sem emlékszik, mi történt 5 perce, így egyszerűen lehetetlen vele beszélni, megmagyarázni, mi miért van, vagy nincs, mit miért kell(ene) tennie, vagy nem tennie. Ha rámutatok, hogy ez vagy az történt, akkor dührohamai vannak.


Most kórházban van, mert combnyaktörést szenvedett. Jelenleg a geriátrián kezelik, de mivel mindennap megyek látogatni, látom, hogy a gyógyszerezés ellenére mennyire romlik az állapota.

Tegnap nem tudtam meggyőzni, hogy az ágyban vegye le magáról a melegítő alsót, mert az a tornához való (tornáztatják, hogy lábra tudjon állni). Ha véletlenül bepisil az ágyban - mert nem tud WC-re menni, a nővérek pedig nem mindig érkeznek időben -, akkor másnap nem lesz tiszta melegítője. Természetesen segítettem volna az öltözésben. Erre az volt a válasz, hogy ő nem jár tornára, és soha nem pisil be, még véletlenül sem.... Persze, én vagyok a bolond.

Nagyon el vagyok keseredve. És nem tudom, mi tévő legyek.

Ha bárkinek van tapasztalata, előre is köszönöm!



2014. dec. 12. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Fú, nagyon nehéz egy ilyen beteg idős emberrel, főleg, ha még makacs is. Nekem a nagyim volt ilyen. Talán a türelem, meg a rábeszélés finoman a dolgokra talán működhet, de velük nagyon nehéz a kommunikáció, mivel nem emlékeznek semmire és nem értenek sok mindent.
2014. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos szinte lehetetlen meggyőzni őket bármiről is.
2014. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akit szeretnek arra azért hallgatna, legalább is nagyim olyan volt, előbb utóbb elfogadta a tanácsot.
2014. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedvesség és türelem! Már nem próbáld meggyőzni az igazadról, meddő vállalkozás.
2014. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedvesség és türelem. Aki tudja miről van szó, azt is tudja, hogy néha elfogy.....

2014. dec. 12. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, én tudom, én három skizofrénnel élek együtt, ez se jobb, sőt.
2014. dec. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!