Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leküzdeni az...

Ekka87 kérdése:

Hogyan lehet leküzdeni az extrém vizsgadrukkot?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok és valami nincs velem rendben. Végre eljutottam odáig,hogy érettnek érezzem magam arra, hogy leérettségizzek, de szakmám az már van. Most kezdtem a 9.-et esti intenzív tagozaton,munka mellett az esti gimnáziumot.Negyedévente lesznek beszámolók,de időközönként lehet pluszpontokat szerezni a beszámolókhoz. Most is bevállaltam egy röpdolgozatot irodalomból, Antigonéból, amelyről a tanár szólt előtte egy héttel,hogy lesz majd ilyen lehetőség. 2-en jelentkeztünk összesen az osztályból a röpdolgozatra és 5 percünk volt megírni. Ahogy a kérdéseket diktálta a tanár,elkezdett hevesen verni a szívem,majd kiszakadt a mellkasomból,éreztem ahogy a vérem száguld az ereimben, lezsibbadt a baloldalam,sötétült a világ,halálfélelem lett úrrá rajtam,alig tudtam leírni amit akartam...pedig felkészültem, kétszer is elolvastam az eredeti művet,összefoglalókat,foglalkoztam rendesen a témával,itthon magamban előtudtam adni az egészet...erre meg egy egyszerű röpdolgozatot nem vagyok képes megcsinálni...mi lesz így a beszámolókon?érettségin? sőt a szóbelizéstől még jobban rettegek...Legszívesebben ilyen helyzetben kiugranék az ablakon...annak ellenére,hogy valójában én egy pozitív,kiegyensúlyozott életet élő ember vagyok. De ilyenkor még is történik velem valami ami nagyon nem kellene,hogy megtörténjen. És ez tényleg nem csak pici szükséges izgalom,a jobb teljesítés érdekében,hanem ilyenkor minimum 150-160-ra megy fel kb a pulzusom,ami elég ijesztő,hogy lehetne így a feladatra koncentrálni? segítsen valaki kérem! Köszönöm!

2015. okt. 10. 12:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!