Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a dolga a pszichológiai...

Mi a dolga a pszichológiai asszisztensnek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Kartonok rendezése, porszívózás, portörlés.
2010. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és mennyit keres a pszichológiai asszisztens?
2010. márc. 15. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyanra gondolsz, aki BA fokozatot szerzett a bolognai makaróniban? Szomorkodhat egész életében, hogy nem tanult jobban az első három évben, és nem jutott be MA-ra. Rossz neki.
2010. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi az a BA és mi az az MA
2010. márc. 15. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemnek az alapszintje meg a teljes szintje a bolognai rendszerben. Csak akkor érsz valamit egy pszichológusképzéssel, ha végig tudod járni az öt évet, de a magasabb szintre nem fognak mindenkit felvenni. Én sajnálom azokat, akik így járnak.
2010. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nincs ilyen, csak kitatáltak egy képzést, hogy lehúzzanak embereket.
2010. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

3 pszichológiai asszisztens képzés van jelenleg.

Egyik sem OKJ, hanem szakirányú felnőttképzés

1. ELTE

Nem tudom pontosan most mennyi a tandíj, de közel 400,000 volt mikor legutóbb néztem, és nem is akkraditált.

A másik kettő a Best-Work Pesten, és a Pszicho-Logic vidéken. A z ő képzésük akkreditált, és 100,000 alatt van a 2 féléves tandíj.


Én a Pszicho-Logicnál tanulok, lassan végzek. Szociális munkás az első diplomám, de Győrben nem kaptam vele állást. Mikor nekikezdtem a tanfolyamnak, felvettek a pszichiátriára, mondván hogy így több fronton tudnak hasznosítani, de volt olyan pedagógus is a csoportban, aki ezzel a plusszal kapott nemrég állást. Szóval első diplomával jelentősen növeli az elhelyezkedés esélyét.


Hogy mennyit, meg mit is tanultunk? RENGETEGET. 14 modulunk volt, mindegyikhez 1 jegyzetfüzet, pár nagyon rövid, 40-50 oldal, és pár nagyon hosszú 140-160 oldal. Tanultunk pszichológia elméletet, végigvettük a nagyobb elméletalkotókat, a betegségek tüneteit, kialakulásuk okait, a diagnosztizálások módszereit, azaz a kérdőívek és tesztek felvételét. Rengeteget.


Szerintem annak is jó a képzés, aki elakarja dönteni, akar-e komolyabban valamelyik segítő szakmai területen elhelyezkedni, vagy aki már pszichóra jár, és kíváncsi egy gyakorlatiasabb nézőpontra (hozzánk folyamatosan jár be egy lány az oktatóval, aki harmad éves pszichológián, és ez neki a korrepetálás).


Úgyhogy nem csak port töröl...

2010. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!