Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy drogok...

Lehetséges, hogy drogok hatására szociopatává váljon valaki?

Figyelt kérdés
Egy eléggé elhanyagolt, átlag alatti családi háttérrel rendelkező gyerekkorom volt, ráadásul édesapám előszeretettel bántalmazott mentálisan engem, és anyukámat is. Evvel kezdődtek a problémák, elhanyagoltak és belecsöppentem egy rossz környezetbe. Hamar elkezdtem a cigarettázni, és inni. Az alkoholt lassan hanyagolni kezdtem, mert rátaláltam bizonyos, általam sem ismert nevű, és összetételű drogra, ami ideiglenes kiutat biztosított. Nos, erre szoktam rá, majd később elfogytam a pénzből, és jött egy 3 hetes leszokási időszak. Borzasztó volt, de túléltem, ezek után körülbelül 5 -6 hónappal megint hozzányúltam, ezúttal alkohollal kevertem, és ez előhozta a rossz oldalamat, az elfojtott dolgokat. Azóta pedig azt veszem észre magamon, hogy egyszerűen érzelmileg nulla vagyok. De viszont mintha a tudatom berobbant volna, sokkal többet gondolkodom, nagyobb fordulatszámon pörög az agyam. Másrészt egy afféle undort érzek, az emberek felé. Egyszerűen undorodom az idiótáktól, és a tehetetlen emberektől. Valami nyilvánvalóan nincs rendben velem az incidens óta, nem feltétlen állítom, hogy szocipata lennék, de kíváncsi vagyok rá, hogy ez mégis mi lehet. Egyébként rendkívül kényelmes állapot ez, beleszoktam már, de azért érdekel.

2015. okt. 17. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
ha szociopata vagy, akkor már születéskor is az voltál
2015. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok a tájékozatlan, de én úgy tudom hogy a pszichopata születésétől fogva rendelkezik ezekkel a hiányosságokkal, a szociopata pedig környezeti behatások, gyermekkori traumák hatására válnak ilyenekké.
2015. okt. 17. 23:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbálj leszakadni róla és az italról is. Majd jönnek a téveszmék, hallucinációk, nehezen fogod észrevenni a különbséget való és nem való között. Remélem még időben vagy, ha teheted menj el elterelésre. Nem nevelni akarlak, tényeket közlök. Jobbulást neked.
2015. okt. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon félreértelmezted, illetve én nem fogalmaztam meg helyesen, már nem iszom, és nem is drogozom, ezért kérdezem.
2015. okt. 18. 00:02
 5/10 cli_hlt ***** válasza:

Korreláció van a kábítószerfogyasztás ésa szociopátia (ASBD, Antisocial Behavior Disorder) között, de ok-okozat inkább visszafelé van.


Az ASBD egyik tünete a magas kockázatvállalás, így bűncselekmények elkövetése, így a kábítószerfogyasztás is.

2015. okt. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

cli_hlt!

Én kíváncsiságból beírtam a keresőbe az „Antisocial Behavior Disorder” szöveget, de nem kaptam rá találatot:


[link]


Most akkor minek a rövidítése az ASBD?

2015. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 cli_hlt ***** válasza:
Bocsánat, rosszul emlékeztem behaviour -> personality.
2015. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érzelmi sérülés, fizikai sérülés (pl. ha ütik a fejedet), és mérgezés hatására kialakulhat szerintem.

A káliummal dúsított sónak is érzelemmentesítő hatása van.

Állítólag 200 éve azzal mérgezik a teljes lakosságot.

2015. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves cli_hlt, én kérek elnézést, mert neked van igazad.


Miután még mindig nem értettem, hogy akkor minek a rövidítése az ASBD, hisz nem P (personality) van a B helyén, úgy kerestem rá, hogy ASBD antisocial, és tényleg Antisocial Behavior Disorder-t jelent.


[link]


Fura ez a kereső, úgy látszik többféleképpen is meg kell próbálni a keresést, és nem szabad az első eredményt figyelembe venni.

Még egyszer bocs.

2015. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 cli_hlt ***** válasza:
Haj, az Internet bugyrai :) így megy ez. Köszönöm az elismerést, meg azt, hogy ellenőrizted amit összehordtam :)
2015. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!