Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig egészséges...

Mennyi ideig egészséges traumatikus esemény után így érezni magunk?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy, hogy mi, de most nyáron ért egy kisebb traumatikus élmény és azóta nem érzem magam olyannak, amilyen vagyok. Úgy gondolom, hogy ez bizonyos keretek között normális, hisz ki ne lenne maga alatt mondjuk egy közeli hozzátartozója halálakor (ez csak egy példa), de meddig normális ez, és mikortól tekinthető kórosnak, hogy szakemberhez kéne fordulni? Tudom, hogy amúgy is segíthet ezeken egy szakember, de jó magyar mentalitásom van, hogy én büszke vagyok arra, hogy mindent meg tudok oldani magam, és különben is ezek iszonyú drágák.

2015. okt. 21. 01:35
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Egyáltalán nem mindegy, hogy mi váltotta ki és azt is tudni kellene, hogy miben is nyilvánul meg az, hogy magad alatt vagy. Így látatlanban azt mondanám, hogy még kisebb megrázó élmények is hosszú évekig lehangolhatják az embert ha felidézi és bizony rossz közérzetet, lehangoltságot okozhatnak, de ezeken az érzéseken hamar túlteszi magát az ember és éli tovább a megszokott életét, ha csak nincsenek depressziós hajlamai. Egy kisebb trauma nem okozhat olyan lelki állapotot még akkor sem ha történetesen friss az "élmény", hogy szakemberhez kelljen fordulni. Ha ez egyáltalán megfordult a fejedben akkor már gond van és valószínűleg szükséges lenne tanácsot kérni egy szakértőtől. Ha egy kisebb megrázó élmény így hat rád, akkor egy nagyobbat nyilván fel sem tudnál dolgozni ezért azt tanácsolnám, hogy még idejében beszélj valakivel aki segíteni tud.
2015. okt. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk azt, hogy volt egy rövid zaklatási ügy (én voltam a sértett fél), és nem olyan szívesen mászkálok már éjjel, néha vannak rosszabb napjaim, amikor semmi se jó, de nem hiszem, hogy annyira komoly, csak szeretném, ha minden a régi kerékvágásban menne tovább.
2015. okt. 21. 15:59
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ebben az esetben viszont teljesen normális dolog, hogy az embert szorongás és félelem tölti el ha éjszaka egyedül kell mennie valahová, az lenne a baj ha hiányozna a veszélyérzet. Sajnos a közbiztonság sehol nem olyan jó ,hogy nyugodt szívvel sétálgathassunk este az utcán, rossz akarók és zaklatók pedig akadnak bőven. Egyet tehetsz lehetőleg ne egyedül járkálj az esti órákban, ha erre nincs mód kerüld a néptelen útszakaszokat. Én a mai napig megyek a lányomért ha esti programja van, nem bízom a szerencsére a dolgot. Szóval ez a részedről egyáltalán nem alaptalan aggódás, sajnos.
2015. okt. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!