Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire egészséges magunkba...

Mennyire egészséges magunkba fojtani a haragot?

Figyelt kérdés
Olyan típus vagyok, aki mindig visszafogja magát, ha olyan dolog történik ami felidegesít, viszont belűről szinte szétvet az ideg. Ez mennyi veszélyes a mentális egészségre nézve? Érdemes lenne valahogy levezetni?
2015. szept. 2. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egészséges. Nem csak mentálisan, de fizikailag sem.

A nem kezelt stressz sok betegség kiváltója lehet, vagy legalábbis hajlamosabbá tesz a betegségekre.

Valahogy mindenképpen jó lenne levezetni. Pl. kimondod, ami bánt, persze normális stílusban, nem kell kiabálni, káromkodni ahhoz, hogy kifejezzük a nemtetszésünket. Aztán már nem fogsz rajta rágódni.

A sport is nagyon jó! Nagyon jól le lehet vele vezetni a stresszt és egyébként is hasznos.

2015. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Köztudott, hogy nagyon egészségtelen... Engem mindig is érdekelt a pszichológia, kismilliószor előfordult az, hogy az elfojtott harag nagyon káros, betegségeket is okozhat.

Világos, hogy vannak helyzetek, ahol nem vezetheted le azonnal, de valamikor ki kell ereszteni a gőzt. A már ajánlott sport nagyon jó ötlet :)

2015. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ezt csinálom állandóan. Rohadtul dühít csomó dolog. Főképpen munkahelyi dolgok. Hogy állandóan az utolsó bőrt is lehúzzák rólam, míg mások mossák kezeiket és semmi sem az ő dolguk vagy problémájuk. Hát kellemetlen.. néha sírni tudnék vagy sírok is ha nem látják. Levezetni úgy szoktam, hogy hazafelé hallgatok zenét és keróval kicsit nagyobb kerülővel megyek haza... kikapcsolok. Sajnos néha nem sikerül és akkor otthon is kapkodok, kötekedek. Ami elkeserítő, hogy ha megmondom a magamét, hogy ne szívassanak már csak rosszabb lesz, így annak semmi értelme. Az viszont biztató, hogy néha már sikerül lesz*rnom a megaláztatásokat.
2015. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!