Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy dolgozzam fel, hogy nem...

Hogy dolgozzam fel, hogy nem voltam fiatal? Mit tegyek az elveszett évek helyére?

Figyelt kérdés

Nem éltem meg.

Kamaszkoromban nem voltak nagy lázadások és veszekedések.

Ne csajoztam.Nem jártam buliba és szórakozni.Nem csináltam semmi idétlenséget. Nem ittam hányásig.

Nem fedeztem fel az országot.

Kicsit sem voltam bevállalós.



Most meg már látom, hogy kellett volna.Valamihez lett volna társaságom valamihez meg nem.


Úgy teltek el az évek,hogy nem éltem meg, em éltem ki a fiatalságom. Nagyon bánom.

Pótolhatatlan dolgokról maradtam. Hozzáadtak volna személyiségemhez. Érettebb lennék. Mert a koromhoz képest mindig éretlen voltam.


Persze a tanulás és a munka sem ment. Legalább abból vettem volna ki a részem akkor lenne mire fogni, hogy miért nem volt fiatalságom.


Csak sodródtam,kallódtam és sokat unatkoztam. Most veszem csak észre, hogy mennyit.


Hogy dolgozzam ezt fel? Mit tegyek az elveszett évek helyére?



2015. okt. 21. 09:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Jókat írsz csak a tettek mezejére lépni nagyon nehéz !!!"

Nem vitás.

Viszont nem lehetetlen. Kezdd mondjuk ezzel:


"A gondolkodásom meg nem tudom megváltoztatni :-("

Vagyis azzal, hogy felismered, hogy ez nem igaz. Senki más nem változtathatja meg, csak te. Még ha mások szavára adsz is, szintén a te gondolkodásmódod, te fogod fel úgy, hogy ami történt (vagy nem történt), jogosan történt (vagy nem történt), és innentől kezdve nincs megállás, "a gép dolgozik az alkotó pihen". Ébreszd fel azt az alkotót. Talán nem is hiába mondtam, hogy alkoss. Próbálj valami kézművességet. Vagy mássz hegyet, menj fel a Kékesre. Szó szerint. Aztán majd komolyabb csúcsokra.


Ha egyedül nehéz, bátran keress fel egy pszichológust. Én nem vagyok az, de gyanítom, ő is elmondja neked, hogy a sorsodnak nem rabja vagy, hanem kovácsa, aztán még az is lehet, hogy addig rugdos, míg kezedbe nem veszed a kalapácsot. Van, akinek egy jó szó is elég, hogy elkezdjen másképpen gondolkodni. Van, akinek ehhez egy orrba vágás kell. Ha még sokat panaszkodsz, azt fogom gondolni, hogy az utóbbira van szükséged.

2015. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Tetszik, hogy nem rabja hanem kovácsa vagyok. Valami rendesen visszafog. Gyanítom én magam és a beszariságom.

Pszichológussal volt dolgom,de SEMMIT nem ért.

Ha csak egy orrba vágáson múlna rohannék hozzád.

Gyanítom nekem egy lánctalpas taposása kellene.


Nem szeretem, hogy ilyen vagyok.

2015. okt. 22. 14:57
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez tényleg szörnyű. Megélhetésed biztosított?
2015. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Ha csak egy orrba vágáson múlna rohannék hozzád.

Gyanítom nekem egy lánctalpas taposása kellene."


Ha magadtól nem csinálod, majd megkapod ezeket az élettől. Ami nem öl meg az megerősít. Kivétel persze a medve. Mert a medve az megöl.

2015. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az sosem magyarázat, hogy voltam egy pszichológusnál, de semmit nem ért. Akkor addig menj, amíg olyat nem találsz, aki/ami segít.

Mindenkit más formál és máskor. Ne akard bebizonyítani nekünk, hogy már nincs értelme a jövőnek, mert gyakorlatilag ezt teszed.

Olyan a múltad, amilyen, de van. És hogy milyen lesz a múltad (többi része), azt pedig befolyásolhatod.

Írj egy listát, hogy mit szeretnél, és fogj hozzá a megvalósításhoz.

2015. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Majdnem 5 év eltelt azóta. Mi történt veled?
2020. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!