Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátria eset lennék ettől?

Pszichiátria eset lennék ettől?

Figyelt kérdés

Új fogorvosnál voltam a héten, előre szóltam, hogy félős vagyok és erős garatreflexem van (a felső szájpadlásom nagyon érzékeny, hiába próbálom szoktatni magam, ott nem megy).

Szerettem volna megkérdezni, hogy mit fog csinálni, úgy nyugodtabb lettem volna, de már benne is volt a számban.


A röntgennél a szájpadlásom miatt sajnos hányingerem lett és "berregtem" ez segített, erre furcsán nézett rám, rámszólt, hogy mit csinálok, újra betette a számba és mondta hogy ne csináljam. Persze ettől öklendeztem és kellett volna egy pár pillanat, hogy elmúljon, de egyből folytatta a munkát, így már attól is rosszabb lett, nem csak a szájpadlásom, hanem attól, hogy belenyúlt.

Ekkor közölte, hogy pszichiátrián vizsgáltassam ki magam vagy fül-orr gégészeten, mert ilyen nincs, hogy belenyúl a számba és hányingerem lesz, vagy agyi gond vagy szervi.

Emiatt tényleg menjek el?? Másnak nincs hányingere?


2015. okt. 21. 14:18
 1/6 anonim válasza:
Mivel ő szakember,így hallgass rá,ha nem is dilidoki,de a fül-orr gégészet nem árthat.
2015. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez durva, én is ilyen vagyok, ha röntgenezni kell a fogamat, az bizony mindig tortúra, mert öklendezni kezdek amikor berakják azt az izét, nagyon kellemetlen. De még soha egy doki vagy asszisztens se jegyezte meg, hogy ezzel baj lenne, sőt, nekem úgy tűnt, van gyakorlatuk ebben, nem én vagyok az egyetlen...megnyugtatnak, beszélnek hozzám, aztán valahogy mindig sikerül, de tény, hogy sokadik próbálkozásra, és biztos a hátuk közepére se kívánnak, de sose mondják.


Szóval nekem ez meglepő hogy egy doki ilyet mond. Legközelebb menj másik dokihoz - nekem az a tapasztalatom, hogy a magánrendelőkben türelmesebbek, emberségesebben állnak hozzád.

2015. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy pszichiátriai eset, csak doki volt türelmetlen és bunkó. Menj másikhoz.
2015. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez hü.lye ez a fogorvos. Rengetegen vagyunk így, hogy öklendezni kezdünk ha röntgenezni akarnak, vagy akármi. Én is ilyen vagyok és a felmenőim között is voltak, akik a mintavételtől is össze vissza öklendeztek, nem mindenki bírja, de ez nem idegi, pszichiátriai dolog. Keress normális fogorvost, vannak tök rendesek, én inkább fizetek egy magánnak egy fogfúrásért 13 ezret, mint egy debilhez menjek, aki türelmetlen és elbaxa az egészet és még ba.romságokat is beszél mellé
2015. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos ő magándoki, csak ő a körzetim is egyben. Amikor bejelentkeztem (magánra akartam de azt mondta sima időben is mehetek), kérdezték a címem és TB-re számolta el nekem a dolgot mert az ő körzetébe tartozok. Ezért furcsálltam, hisz a magán csak más szokott lenni.

A korábbi orvosom, egy idősebb nő volt, nyugdíjba ment, nála nagyon ritkán volt ilyen gondom, talán csak az első alkalommal, amíg nem tudta/vette észre. Sőt minden művelet után volt egy egyperces pihenő, öblíthettem, elmondta mi jön.

Az a zacskószerű dolog zavart nagyon a röntgenen, ha odaszorítottam volt simán azt a fekete valamit, nem lett volna gond, de az a zacskó csikizte, máshogy ért hozzá ugye. 2. alkalomra sikerült a kép amúgy.

Anyukám is mondta hogy nem bírja, sokszor a saját fogsorát ha beteszi, ő is rosszul van pár percig, pedig már nem elég idős és régóta használja.

2015. okt. 22. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de lehet valakinek még segíthet: nekem az asszisztens valami eukaliptusz vagy ánizs illatú cuccba mártott tampont és azt tette az orrom alá, miközben csinálta a röntgent. Annak az illata segített.
2022. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!