Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha szeretek egyedül...

Normális, ha szeretek egyedül lenni és sokat mászkálok egyedül?

Figyelt kérdés
Nincs semmi elfoglaltságom jelenleg, munkát keresek. Sok a szabadidőm így, ha nincs más dolgom sokszor indulok neki a városnak és képes vagyok órákig egyedül sétálgatni erre/arra, zenét hallgatni, új helyeket felfedezni. Vannak barátaim, velük is szoktam találkozni, de valahogy mostanság nemigen vágyom a társaságukra. Viszont sokszor érzem azt mostanában, hogy ez nem normális/beteges, hogy céltalanul, egyedül mászkálok. Ti mit gondoltok erről? Sajnos vagy nem sajnos, de olyan vagyok, hogy egyszerűen nem birok itthon ülni és mindig mennem kell valahova. A kutyámmal is sétálok sokat, de ha már unom az itteni környékeket akkor messzebbre, busszal csak ritkán viszem magammal
2015. okt. 30. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az. Nekem ugyan nem voltak barátaim, amikor mászkáltam, de az egyedüllét fontos dolog. Igaz, erről nem írtál, de kell az egyedüllét s nekem a mászkálás is segít, ha el akarok gondolkodni valamin, mondjuk az életemen...

Attól még a társaság is kell, de miért ne lehetne olyan korszakunk, amikor inkább az egyedüllét a vonzó? Jelenleg remetekorszakomat élem, a párom speciel megvan most is, de egyébként szinte sosem látok embert. Nem is akarok. Pedig én társas lény vagyok, de most másra kell koncentrálnom s más szempontból is jobb nekem egyedül. A párom túl közeli ahhoz, hogy bekavarjon ebbe, de más ember, így a minimális társas igényeim rendben vannak. Lesz majd más korszak is :)

2015. okt. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sincs baj ezzel :-)
2015. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vele semmi gond.
2015. nov. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Te nem érzed magad rosszul, mikor úgy mész el, hogy otthon hagyod a kutyát? Elég friss kutyatulajdonos vagyok, még nem egészen szoktam meg. Én is szeretek menni, de motsanában úgy érzem, kicsit beszűkült az életterem, mert állandóan bűntudatom van, ha nem viszem magammal a kutyát, mert lakásban tartjuk, és félek, hogy unatkozik, meg depressziós lesz, ha otthon van mert nem tud mit csinálni :/
2016. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!