Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy amikor...

Mitől lehet az, hogy amikor munkába kéne mennem elő jön minden bajom fáj a fejem, a vállam, hasam és mindig nagyon fáradtan ébredek pedig volt hogy 13 órát is aludtam és koncentrálni is csak két kávé után tudok valamennyire tompának érzem magam?

Figyelt kérdés
2015. okt. 30. 07:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Ma például be se tudtam menni dolgozni annyira rosszul voltam, ha hétfőn is ilyen rosszul leszek búcsút mondhatok a munkámnak ami nem lenne jó, mert örültem, hogy végre van egy jobb munkám ahol napi 8 órát kell dolgozni és nem is annyira nehéz csak stresszes de a hétvége is teljesen szabad.
2015. okt. 30. 07:36
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Lusta vagy és/vagy nem szereted a munkahelyed, aztán már öntudatlanul is ilyen tüneteket produkálsz.
2015. okt. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pedig szeretem a munkám jól fizet és elég laza munkahely minden órában vannak szünetek is. Ennél jobb nincs is a környéken úgyhogy más nincs miből válogatnom. Egy gyárba meg még úgyse mennék el ahol 12 órát kell dolgozni fele ennyi pénzért.
2015. okt. 30. 07:41
 4/10 A kérdező kommentje:
A fáradtság jelen van az egész napomon még akkor is ha nem megyek dolgozni kávé nélkül én már nem élnék.
2015. okt. 30. 07:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Valami miatt akkor is produkálod ezeket, mondjuk a 13 óra alvással már erősen túlaludtad agad, 8-9 órának bőven elégnek kéne lennie. Ki kéne tapasztalnod, mennyi alvással vagy kb. a toppon. Van, akinek hétköznap 6 óra pont jó, másnak meg inkább 8 pl.
2015. okt. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon valószínű, hogy valami lelki oka van. Nem vagy egyedül ezzel a problémával :-) De túl kell lenned rajta. Szerintem próbálj meg valamit sportolni reggel, hátha az helyre tesz. Biciklizés, futás pl. jó, ha van a környéketeken ilyen "kültéri edzőterem" vagy akár csak egy szőnyegporoló, azon is gyakorlatozhatsz kicsit. Szombat meg vasárnap reggel is menj el most, hogy hétfőre lendületbe gyere. Utána már hétvégén nem kell, ha a héten minden nap sportoltál.


A sport már a mozgás miatt is segít, de emellett azzal is, hogy reggel rögtön sikerélményed van. Lehet, hogy így is "le fog támadni" a munkafélelem, de lesz benned annyi önbizalom, hogy azonnal elzavard és ne ess kétségbe.

2015. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sportot azt elég aktívan csinálom heti 4 2 órás kemény erőnléti és boksz edzést csinálok ahol még besegítek tanítani a kezdő gyerekeket, meg kutyát is szoktam sétáltatni olyan napokon amikor nincs edzés. Azt akarom mondani, hogy szerintem nem a mozgáshiány miatt van ez. De volt már rá példa, hogy a fáradság miatt nem tudtam edzeni se menni.
2015. okt. 30. 07:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem mozgáshiányra gondoltam, hanem arra, hogy legyen reggel sikerélményed. Így nem indulsz el ezen a lelki lejtőn reggel. De a mozgáson kívül mást is kitalálhatsz erre a célra. Nem tudom, milyen lakásban laksz, de ha olyan helyen, akkor reggel menj ki és söpörd fel a járdát vagy a lépcsőházat. Persze ezek csak tanácsok, te látod a saját helyzeted, én csak találgatok.
2015. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A járda seprésbe mi a sikerélmény?
2015. okt. 30. 08:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Tiszta lesz a járda :-) Nekem amúgy tényleg sikerélmény, mert látványos az eredmény. Nálunk mindig tele van levelekkel ilyenkor ősszel, bármikor lehet söpörni. Amúgy szinte minden takarítási munka ilyen sikerélményt ad nekem (de azért takarító nem leszek, napi 8 órában már unalmas lenne). Gondold meg, hogy neked mi az, amivel ilyen olcsón sikerélményt szerezhetsz, lehet hogy valami más jellegű dolog. De ez még mindig csak ötlet, lehet, hogy rajtad valami tök más dolog segít.
2015. okt. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!