Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megőrültem? Pánikbeteg vagyok?...

Megőrültem? Pánikbeteg vagyok? Vagy csak beképzelem magamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egy hónapja kezdődött az egész. A TV-ben néztem valami "kórházi műsort". Volt bent egy ember akinek az volt a baja hogy amikor elfordította a fejét leállt a szíve. Ez után éjszakánként én is rosszul éreztem magam: fájni nem fájt de jobban éreztem a mellkasom és ekkor mindig attól féltem hogy szívinfarktust kapok. Ez kb egy hétig ment így. Ezért elgondolkoztam hogy mitől is félek és ekkor rájöttem:attól hogy meghalok. Addig valahogy nem kapcsoltam össze a szívinfarktust a halállal ezért nem is igazán zavart napközben csak esténként jött elő. Viszont miután rájöttem nagyon rosszul lettem. Aznap éjszaka nem is igazán aludtam olyan 4-5 óra fele sikerülhetett elaludni. Másnap nagyon megijesztett hogy nem múlik el. Mindig 1-10-ig értékeltem a hangulatomat. 1 a legjobb 10 a legrosszabb. az Első héten egész nap olyan 6-7-en éreztem magam. Egész nap rosszul voltam nem tudtam másra gondolni mint hogy meghalok. Voltam még rohamszerű érzéseim is amikor szó szerint pánikba estem . Ilyenkor légszomjam és magas pulzusom volt és egyszerűen olyan érzésem volt mintha csapdában lennék ahonnan senki sem képes kihúzni. Ezek olyan 10-20 percig tartottak. Ezek után a vallásban találtam meg magam és ez nagyban segített lenyugodni. Ez után 5-6 napig nyugodt voltam szinte teljesen elfelejtettem és azt hittem végre vége van. Ezek után pedig eszembe jutott hogy a szeretteimet is elveszíthetem. Ez már sokkal de sokkal jobban fájt mint a saját végem. Két hétig reggeltől estig 10-esbe voltam, hanyagoltam az iskolát és éreztem hogy ezt nem bírom sokáig. Éreztem hogy még egy kis idő így és szép lassan megöl. A szüleim észrevették rajtam és kérdezték hogy mi a gond de én nem akartam eleinte mondani nekik mert rettegtem hogy "elkapják". A végére valahogy kiszedték belőlem és miután megbeszéltük a dolgot sokkal jobban éreztem magam. Viszont ezelőtt féltem hogy megőrülök/megőrültem. Ezért elolvastam hogy mik az őrültség tünetei. Nagyon megörültem amikor egyet sem éreztem a felsorolt tünetek közül. Azóta viszont sorban jönnek elő. Amint az egyiken túlteszem magam jön valami más. Nem értem miért van ez. Már attól rettegek hogy skizófrén lettem és ezentúl örökké így maradok. Annak a tüneteit szerencsére még nem olvastam el viszont az egyik tünetét érzem. Mégpedig azt, hogy olyan valótlannak érzem a valóságot. Ezt úgy tudnám megfogalmazni hogy ha sokat játszol a gép előtt akkor furcsa ismét a valóságot látni. Én is ezt érzem csak fordítva. Nagyon félek attól hogy megőrültem vagy skrizófrén lettem.Egész eddig nekem ilyenek nem jutottak eszembe és nagyon félek hogy erre rámegy mindenem. Viszont azt is tudom hogy nekem mindig is megvolt az a rossz szokásom hogy mindenféle betegséget beképzeltem magamnak. Pl ha valakivel történik valami rossz egyből azon rettegek hogy ez velem biztos hogy megtörténik.Voltam idegorvosnál is ő aszt mondta hogy nincs baj az idegeimmel és valószínűleg csak a serdülőkor miatt vagyok mindig levert. Olyanok válaszát várom akik voltak hasonló helyzetben és mára már sikeresen túltettek rajta.Gyógyszereket nem szívesen szedek mivel fontos nekem az iskola. A sportolás pedig sajnos nem megy mivel 5 éve tüdőgyulladás miatt kerekesszékbe kerültem.Jövőhónap 19-én megyek pszihológushoz és gondoltam addig talán itt is kaphatok segítséget. A helyesírásért elnézést mobilon vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat.


16F



2015. okt. 30. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Na ,nekem is hasonló tüneteim voltak ,halál félelem ami miatt alig aludtam ,mindenfélét bemagyaráztam magamnak és legtöbbször teljesen megvoltam győződve róla hogy valóságos,a végén már a saját rokonaimat is összekevertem ,nagyon zavaros volt,a végén annyit gyötörtem magam hogy semennyit nem aludtam ,persze szüleim észrevették hogy gáz van ,jött a mentő,bevittek a pszichiátriára,ott megállapították hogy pánik beteg vagyok ,pszichotikus tünetekkel vagy mi,mindegy ,két hónapig(max) bent voltam a kórházban ,ott lassan kitisztult a fejem ,persze gyógyszert azóta is kell szednem ,de nekem nem probléma két bogyót bevenni.És remélem is hogy már nem kell sokáig szednem.A véleményem az hogy fordulj dokihoz amíg nem túl nagy a baj és vissza lehet fordítani a dolgot.
2015. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos nekem az is gondom hogy mindig bűntudatom van amikor pénzt kell adni ezért amit igazából én csináltam magamnak. Például ott van az idegorvos akit a kérdésben írtam.Igazából semmit nem értem el vele csak azt hogy ő szerinte nincs semmi gondom. Sajnos ettől még megmaradt a problémám és ott kellet hagyni egy tetemes összeget a szűkös családi kasszából.
2015. okt. 30. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem látszik pánikBETEGSÉGnek, sokkal inkább a félelmek okozta pánikROHAMnak.

Nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2015. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért kerültél tolószékbe tüdőgyulladás miatt??
2015. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy az igazi problémád valami egészen más, valami olyasmi, amit még nem ismertél fel. Ezért jönnek ilyen-olyan tünetek, hogy lekösd a figyelmed, és ne kelljen szembenézned az igazi gonddal, ami lehet valami nagyon banális dolog is. Mondjuk, hogy kiskorodban tanúja voltál egy durva veszekedésnek, vagy valaki rosszul bánt Veled, stb. Nekem volt hasonló időszakom, olvastam a Virágot Algernonnak-ot, és úgy éreztem, megbolondulok. Utána színjátszó körbe kezdtem járni, és énekelni tanulni. Mindkettő nagyon sokat segített, és rájöttem, hogy igazából az volt a bajom, hogy az apám nem akart gyereket, az anyukám erőltette, hogy legyek, és ahogy bántak velem gyerekkoromban, attól kialakult bennem egy önutálat, folyton azt hittem, be kell bizonyítani a világnak, hogy érek valamit. Anyukám se mindig mutatta ki a szeretetét, de amikor beteg voltam, akkor mindig nagyon pátyolgatott. Ezért sokat voltam beteg, valahogy pszichésen elkaptam minden vírust. Most már túl vagyok ezen, de hosszú folyamat volt, mire felismertem a saját értékeimet, és nem keresem folyton mások elismerését. Én a gyógyszereknek nagyon ellene vagyok, nagyon sok rosszat olvastam róluk és testközelből láttam a sógornőmnél, hogyan hatott rá a gyógyszer, teljesen kifordult önmagából tőle, és most sokkal rosszabbul van, mint mikor kezdte az egészet. Szerintem nagyon sok esetben meg lehetne oldani a problémát ilyen drasztikus beavatkozás nélkül is, csak kevesen veszik a fáradtságot, hogy kinyomozzák, milyen lelki tényezők állnak a problémák hátterében. Valakinél a színjátszó kör, valakinél a jóga, valakinél egy jó pszichológus, vagy lehet, hogy valakinél éppen a családállítás segít, de szerintem mindenképp az a lényeg, hogy ne tüneteket kezeljen, hanem öngamára figyeljen az ember, igyekezzen jobban megismerni önmagát, megtalálni a feszültséget okozó gondolatait.
2015. nov. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek. Már picit jobb és remélem, hogy idővel végleg elmúlik.
2015. nov. 5. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!