Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vágom magam. Ma jobban megvágt...

Vágom magam. Ma jobban megvágtam magam és belilult nagy részt, majd enyhén felpuffadt. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Köszönöm, nem kérek olyan választ hogy "Mér vagdossa magát?Biztos emo geC&i!" És hasonlót.Nem tudjátok mit érzek úgyhogy kérlek titeket csak a kérdésre megfelelő választ írjátok!

2015. nov. 2. 18:18
 1/10 anonim válasza:
Valószínűleg megsértettél valami eret és a bőr alá tódult a vér.
2015. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez attól van, hogy vágod magad. Mire számítottál, hogy majd minden tök jó lesz tőle? Valóban nem tudom, hogy mit érzel, de az biztos, hogy akármi is a problémád, ez rossz megoldás.
2015. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem megvághattál egy nagyobb artériát és enyhén bevérzett a bőröd alatti rész.Én abszolút nem bántani akarlak mert én is átmentem ezen, de kérlek, ha módodban áll, kérj segítséget ( pszichológus, pszichiáter ) mert emögött nyilván nagyon sok rossz és elnyomott érzés lapul amiről szerintem érdemes lenne beszélned valakivel.
2015. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Ha fizikai munkát végeznél tuti nem lenne kedved sem időd vagdosni....
2015. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gnoomage ***** válasza:
30%
Mire számítottál amikor elkezdted vágdosni magad? Ez még a normálisabb eset, örülj hogy nem fertőződik el rendesen, ami ugyan kórházban is előfordulhat. Nem azért mondom azt hogy hagyd abba a vágdosást mert annyira érdekel a kis lelki traumád, de ha elba.szod és kicsit erősebben vágod vagy nem fertőtleníted akkor még a karod is bánhatja...
2015. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy elfertőződhet és egyébb rossz dolgok történhetnek vele.Én csak egyszerűen arra voltam kíváncsi hogy mi lehetett a vágással.Amire választ is kaptam.Köszönöm mindannyiótoknak a választ!


Fizikai munkát szoktam végezni.De ugyanakkor nem egész nap ezt csinálom. .__. Pszichológushoz nem szeretnék menni.Valami vissza fog.Családomhoz sem vagyok nyílt.Nem nagyon beszélek velük.Nem szeretem ha aggódnak értem vagy hogy tudják a személyes dolgaimat.

2015. nov. 2. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Na látod, pont ez az, valami visszafog abban, hogy pszichológushoz menj - ennyit kell legyőznöd, vedd rá magad. Szüleidnek nem kell orrukra kötni, idegennek úgyis sokkal könnyebben meg tud néha nyílni ilyen dolgokban az ember, mint családtagnak. Viszont az biztos, hogy én még olyat nem hallottam, hogy valaki kilábalt volna a depressziós fázisából, és azt mondta volna, hogy "jaj de jó, hogy vágtam magam, sokkal jobb lett tőle az életem!". Jó felépülést!
2015. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A vágás nem azért van hogy boldoggá tegyük magunkat.Köszönöm a tippet, igyekszek!
2015. nov. 2. 19:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit előttem is írtak: Valószínűleg a vér a bőröd alá került és fel van picit dagadva. Ha biztosra akarsz menni akkor legalább fertőtlenítsd a sebet, ne legyen nagyobb gond ( ha nincs nálatok ilyen, jó rá az arcszesz is).


Megértelek egyébként, de nem ez a legjobb megoldás. Én se szívesen beszélek senkinek se a problémáimról mert nem akarom hogy aggódjanak vagy hogy azt mondják gyenge vagyok. De egy pszichológus más, mivel nem ismer és nem is él vissza azzal amit elmondtál neki és az a feladata, hogy segítsen vagyis érted van! Ha egy jót találsz akkor nagyon sokat segíthet, ez első beszélgetésnél kiderül. Hidd el, hogy nem megoldás amit csinálsz csak időszakosan. Lehet hogy tovább tart az eredeti problémát megoldani, de megéri mert ha megoldod felszabadultabb leszel és nem akarsz többé ártani magadnak. Arról nem is beszélve, annál jobb érzés nincs is mikor kimászol a gödörből és rájössz milyen erős vagy mert meg tudtad csinálni nem gyűrt le. ;)

2015. nov. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem.Leferőtlenítettem mikor megvágtam.És nemtudom hogy ki tudodk e ebből mászni..
2015. nov. 3. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!