Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmosolyodom, ha rossz hírt...

Elmosolyodom, ha rossz hírt közölnek velem?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon és már zavar, amikor így látnak. Amikor telefonon közöték, hogy pl. meghalt egy rokonom, akkor mosolyogtam, de azt nem látták. Természetesen nem örülök a halálának, és bánom, hogy nem ismertem jobban most hogy pedig elment már nincs rá lehetőség, de ez a mosoly nálam mint valamilyen reflex előjön. Nemrég megint közöltek velem egy rossz hírt (valakit műteni fognak és van kockázata) és elmosolyotam rajta, nagyon szégyellem. Esetleg ez valami mentális degeneráció amitől előjön nálam a mosoly? Kicsit olyan mintha kárörvendő lennék, de nem, mert természetesen nem örülök senki bajának, főleg ha családtag.
2015. nov. 3. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű pszichés önvédelmi reflex. Jól gondolom, hogy alapvetően introvertált vagy, nem szereted kimutatni az érzéseidet, és a mindennapokban egyfajta semleges, udvariasan mosolygó álarcot viselsz?
2015. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jol gondolod :)
2015. nov. 3. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:
en is vagyok igy. ha valami rosszat hallok, sokszor zavaromba vigyorgok, ami elég kellemetlen
2015. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem is. Nagyon zavaró.

Tanáraim is mindig azt hitték, hogy a lecseszést félvállról veszem, és csak mosolygok rajta, de nem tehetek róla, ha zavarban vagyok, mosolygok.

2015. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Paradox mosolygásnak nevezem, és feltételezem, hogy ez egy autisztikus vonás. Még akkor is, ha erről nem írtak az autizmus kapcsán.
2015. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Néha én is tapasztalom, és elég kellemetlen. Ilyenkor igyekszem szomorúbb képet vágni.
2015. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!