Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire rizikós szorongásos...

Mennyire rizikós szorongásos betegségre gyógyszert szedni? Természetesen az orvos által előírt módon, terápia mellett. A család ellenzi a mellékhatások miatt, de az eddigi gyógyszermentes terápiák költségesek és alacsony hatásfokúak voltak.

Figyelt kérdés
Szorongás, feszültség, állandó aggodalom, ritkán pánik, munkamánia, kényszergondolatok, ellenőrzési kényszer újra és újra(el van-e zárva minden, ki van-e kapcsolva, jól bezártam-e, jól megcsináltam-e)

2015. nov. 3. 18:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó útnak tűnik, hinni kell a gyógyulásban, a szakemberben, a módszerben és törekedni kell arra, hogy a gyógyszer csak egy időszakra szól, azután át kell térni más módszerekre. Azután elvileg jobb lesz minden.
2015. nov. 5. 08:39
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

én is ugyanígy vagyok tehát tudom mit érzel. Nekem is felírtak gyógyszert de nagyon kicsi dózist, a gyógyszer maga is nagyon pici és annak a felét kell csak bevenni. Most kezdem majd el, de akkor választhatok hogy beveszem és jönnek a mellékhatások vagy évek múlva rosszabb lesz és lehet skizofrén leszek. Mert érzem hogy évről évre rosszabb főleg ez az idei év.

Nekem ezek mellett paranoia deluziv is van. Kényszergondolatok meg cselekedet meg kisgyerek kor óta. 10 évvel ezelőtt voltam utoljára pszichiáternél, akkor a diagnózis csak kényszergondolat volt meg cselekedet, apám nem támogatta hogy kivizsgáljanak meg gyógyszereket adjanak tehát annyiban maradt. Eltelt 10 év és a diagnózisban szerepeltek gyarapodtak

2015. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Értem a problémát és köszi, hogy leírtad a tapasztalatokat. Kb. 3 éve azt mondta az SZTK-s pszichológus, hogy azért kell minél előbb elkezdeni a terápiát, mert a szorongásos dolgokból eredő problémák hosszútávon munkaképtelenséghez vezethetnek. Ezt egyébként orvosi cikkben is olvastam.
2015. nov. 6. 08:38
 14/14 homo ludensz ***** válasza:

Az utóbbi 2 hozzászóláshoz csak annyit hogy esetleg véglegesen kiírható a mentális betegség a személyiségből ha kellő türelemmel és hozzáértéssel a kiváltó okot sikerül megtalálni és azt a mély tudatból kiradírozni.

Ez lehet kényszercselekvés,pánikbetegség,depresszió...stb.

Az tény hogy a gyógyszer csak tüneti kezelés viszont ha jól válasszák meg időt nyersz az eredményes kezelésre amivel átírható a valamikor beszedett negatív történés.

2015. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!