Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mások is vannak akiknek...

Mások is vannak akiknek annyira pócsé gyerekkoruk, majd fiatal korúk volt hogy az egész életükre kihatot? (pénzhiány, néha kajára is alíg volt, munkanélküliség, alkolosta anya, aki hanyag is, gyerek csinál mindent házi munkát) (lennt)

Figyelt kérdés
Nélkülözés,szeretethiány,soha semmi bíztatás
2015. nov. 4. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem vagy egyedül. Mindig felnőttként kellett viselkednem, így nem volt gyerekkorom. :(
2015. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Anyu 2 éves korom óta iszik,ma felnőtt vagyok,de elköltözni nem tudnék,nincs annyi pénzem,a fizetésem töredékét tarthatom csak meg.Most ha valaki lát minket átlag családnak tartana.De hát a látszat csaj!


Meg gyerek és fiatal koromba annyira csorók voltunk hogy ételre is alíg volt,de cigire,piára mindig.Apu picit papucs volt,meg bele is fáradt mindenbe.Korábban viszonylag szép otthonunk volt,de eladták és egy rossz állapotban lévőt vettek.Így új környékre,iskolába kerültem,ahol nem volt hét hogy a külsőm vagy később már a csoróságom miatt ne gúnyoltak volna ki.Ha visszagondolok soha nem ültek le mellém tanulni vagy leckét kikérdezni.Amikor rosszabbra cserélték le az otthonunk anyu még jobban elhagyta magát,csak főzés volt a feladata,munkahelyét rendesen ellátta,ott nem thdták hogy otthon meg alkolista.Főzéskor olyan koszt csinált mintha valami c. Negyedbe mentettek volna el,én meg folyton takaríthattam,vasalhattam helyette.

Se egy nyaralás,se osztálykirándulás sokszor,se ballagás.Minden kimaradt.


Az otthoni nehézségek mellett a külsőm miatt is folyton támadtak.

A legrosszabb mindenki okoskodik a munkahelyen,mért nem ismerkedek,mért nem akarok családot.De mindenki más életébe is beleszólnak.Most hogy mondhatnám el könnyen van,egy fillért soha nem adtál haza,a gyerekeket folyton anyád nyakára hagyod,aztán iskolás létükre mégsem tudják mi a mamájuk neve,aki megfőzz rátok,ki is vasal mert egy ilyen nő kever folyton mindenkinél.


Senki nem ért meg,nem szeretnék családot,én külön menni nem tudnék,a szüleim még gyerek vigyázásban sem tudnak segíteni mert reggeltől apu estig dolgozik,anyu hétvégére jön haza.Tehát mint egész életembe egyedül lennék.Ráadásul mivel átlag alatti a kinézetem éb tudom ez milyen boldogtalansággal jár,ők is örökölhetik a külsőm,mivel jó sok anyajegyem is van azt tuti örökölnék.Én tudom milyen az amikor strandra sehiva nem szeretnél menni mert a te bkőröd ronda,nem olyan mint másoké.


Tényleg senkitől se kaptam szeretetett szerintem ovodás korom óta.És olyan sokszor belémrúgtak a külsőm miatt hogy meggyűöltem magam és azt higy az ő gyerekük lettem,miattuk ilyen a bőröm,a külsőm.


Mért nem lehettem átlagos?


Sok anyajegyem leszedettem már,most szebb a bőröm,de másoknak a szép bőr alap.


Mért van hogy sokan olyan sokat kapnak az élettől,más meg semmit.


A legrosszabb anyu alkolizmusáról senkinek se beszélhetek.Ez egy titok,el kell nyomni,hallgatni,folytani magamba.


Nem tudják megérteni hogy azok az évek amiknek boldogságról kellett volna szólniuk mind kimaradtak,csak nehêzség,lenézés volt és nem kapom vissza soha,csak idősödök,öregszek,csak munka van már és ez a tudat kiborító.Nekem nincs mire visszagondolni,nincsenek bo!dog pillanatok.

2015. nov. 4. 19:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor neked sem volt könnyű.Általában a depinek nem engedek,de néha ki kell írnom és utána megint kemény vagyok,nem mutatom ki mit érzek.
2015. nov. 4. 19:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Abból lehet talán erőt meríteni, hogy mindezt túlélted, amikor más már rég feladta volna. Nekem is nagyon nehéz volt, de legalább volt egy barátom, akivel meg tudtam ezt beszélni. De ha csak kiírod magadból a dolgokat, az is jobb, mintha magadba fojtanád. Az olyanokra meg nem kell figyelni, akik csak számonkérnek, mert semmi joguk sincs hozzá.
2015. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek meghatározza a gyerekkora a felnőttkori személyiségét, életét, ezzel nem vagy egyedül. De nem kell ám beletörődni, vannak jó szakemberek! Én például járok egy csoportba, ahol a legkülönfélébb családi háttérrel vagyunk, de mindenkinek az életében ott van a káros szülői hatás. Viszont ezt mindenki fel is tudja dolgozni, és utána olyan élete lesz, amilyet ő akar.
2015. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen hogy megértőek voltatok.És igazából amint egy részét leírtam mi bánt megkönnyebbültem és utána mindig szebbnek látok mindent.
2015. nov. 6. 19:33
 7/7 anonim válasza:
100%

Nekem is hasonlóan pocsék gyerekkorom volt, ahol én voltam a fekete bárány, akinek soha nem egedték, hogy az osztálytársaimhoz átmenjek születésnapot ünnepelni, vagy egyáltalán közösségbe menjek, bulizás már szóba sem jöhetett. Erőszak is volt a családomban, apám-anyám között szóban és fizikailag is, én is nem egy pofont kaptam. Engem is csúfoltak az iskolában, 3 évig mindennap ugyanabban a nadrágban jártam.

Mindig csodálkoztam azon is, hogy anyám olyan nagyra tartotta magát, hogy ő ápolónő és hogy ő mennyire okos. Bezzeg nekem születésen óta gerincferdülésem van, és azt sem engedte, hogy gyógytornára járjak, mondván, hogy akkor kevesebb időm lesz tanulásra. Tizenéves koromban és még huszas éveim elején is nagyon pattanásos volt az arcom, és a szüleim egy fillérel sem támogattak, hogy bőrgyógyászhoz mehessek. Aztán a diákhitelemből 90e Ft-ot arra fordítottak, hogy a bőrgyógyász helyrehozza a bőröm, gyógyszert kellett szednem stb. Akkor is anyám mondta, hogy ne csináljam, de én nem hallgattam rá. Tudatosan koncentráltam a saját céljaimra, már annyira elegem volt akkor, hogy mások megmondják nekem, hogy mi a jó, és mit kellene tennem, hogy még makacsabbul a kizárólag a saját érdekeimet tartottam szem előtt, és belülről hajtott engem a vágy, hogy én nem akarom nyomorban és mások irányítása, illetve elvárásai szerint leélni az életemet.

Az én életemet én akarom irányítani, és azt hogy más földönfutó mit mond nekem, hogy mit kellene tennem, az engem már régóta hidegen hagy, csak egyszerűen nem érdekel.

Végül az interneten chateltem egy félig magyar - félig külföldi sráccal, aki eljött meglátogatni engem Magyarországra. Azóta vele már 6 éve boldog házasságban élek külföldön, nagyon-nagyon messze a hazámtól(hozzáteszem még, hogy a férjemnek is kőkemény gyerekkora volt, korán elváltak a szülei stb.)

Mivel az egész életem és életminőségem óriásit változott, és sok sikert elértem, így az önmagamba való hitem is megerősödött, és ez nagyban köszönhető annak is, hogy magasról tettem/teszek arra, hogy kinek mi a véleménye illetve elvárása tőlem. Saját tapasztalatom alapján azt nem is tartom jó dolognak, hogy a munkahelyen akár egyetlen kolléga is a magánéletedről kérdezősködjön, vagy okoskodjon, egyrészt, mert nem a közeli barátaid, ergo nem tartozik rájuk, másrészt van, hogy a megszerzett infók birtokában árthatnak neked. Szóval ne rakj olajat a tűzre. Azt is mondhatnám, hogy állj a sarkadra.

Tőlem is kérdezgetik már, hogy mikor jön a baba, merthogy én úgy gondolom, hogy még 6 évnyi házasság után sem jött el a megfelelő pillanat az életemben, hogy anyuka legyek. Majd eljön az idő, amikor én úgy érzem.

A lényege a mondanivalómnak az, hogy TE irányítod az életedet. Ha hagyod magad sodródni, és hallgatni mások piszkálódásait/elvárásait, azzal csak saját magad alatt vágod a fát, és beletörődsz a sorsodba, hogy neked csak ez jutott.

Hidd el ha Te irányítod az életedet, akkor Te azt kapod az élettől, ami neked jár, amire vágytál mindig.

Leegyszerűsítve: magamat Jim Carrey - 'Yes man ' - ' Az igenember ' című film karakteréhez tudnám hasonlítani. A különbség csupán annyi (Jim Carrey filmbeli karaktere és közöttem), hogy én a saját elképzeléseimre mondok 'igent' és nem pedig a mások elképzeléseire. Ez a titka az egésznek.

Ellentétes példa pl. az anyám, aki egy vérbeli 'no - woman', egy úgynevezett mindenre 'nemet' mondogató nő, mások véleményére sokat adó nő. Hát míly meglepő, vajon miért is éli az életét egy putriban, stresszesen.

Mindenkinek van joga dönteni arról, hogy változtasson az életén, így neked is.

Remélem tudtam segíteni! Szép napot! :)

2015. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!