Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha örök vesztes vagy, érdemes...

Ha örök vesztes vagy, érdemes tovább élned?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én új vagyok itt a fórumon. Lehet, hogy szánalmas lesz, amit itt leírok, de sajnos ilyen szerencsétlen is van a világon, mint én. Előre is elnézést, ha kicsit hosszú leszek, mert elég összetett a problémám!

35 éves vagyok, ebből kb. 15 évet a társadalmon kívűl éltem, ez azt jelenti, hogy néhány hónapot leszámítva nem tanultam, állandó munkám se volt, csak alkalmi jellegűek. Nincs párkapcsolatom, sosem volt, anyukámmal élek. Ő a mai napig úgy kezel, mint egy gyereket és az imént leírtakat nem tekinti nagy problémának, úgy is mondhatom, elnézi mindezeket (ahogy a többi családtagom is). Talán emiatt alakultak ki bennem a következő betegségek: társfüggőség, szorongás, depresszió, pánikbetegség, nem mellesleg 15 éve iszok (az elmúlt egy hónapban csak azért nem, mert átestem már két hasnyálmirigy-gyulladáson a piálás miatt, viszont rászoktam a Frontinra). Volt már öngyilkossági kísérletem is.

A másik ok talán, hogy ezek a betegségeim kialakultak, hogy nincs önbizalmam, ergo vagy úgy kezdek bele valamibe, hogy biztos nem sikerül, vagy bele se kezdek semmibe. Ezért lógok a levegőben gyakorlatilag már évek óta. Értéktelennek, senkinek, egy örök vesztesnek érzem magam és úgy érzem, nincs miért tovább élnem, mert úgyse sikerül semmi. Számtalan orvossal, terápiával, gyógyszerrel próbálkoztam, de semmi nem használt. Amig ittam, a pia tartotta bennem a lelket, most a Frontin teszi ezt, de a piát nem helyettesíti. Ha azt beveszem, néhány óráig oké vagyok, (de csak ha az előírtnál többet veszek be, egyébként sz.rt se ér!), utána minden kezdődik elölről. Régebben többféle antidepresszánst is kipróbáltam, azok se használtak. Úgy érzem, ebből a helyzetből csak az öngyilkosság a kiút. Néha mint egy idióta, csak nézek ki a fejemből (nem a gyógyszer miatt), semmi nem érdekel, nincs kedvem semmihez, apróságokon felkapom a vizet és ehhez hasonlók.


Van erre a helyzetre megoldás szerintetek?

Várom a válaszokat vagy az ötleteket!

Előre is köszi!


2015. nov. 5. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
20 évesen mi miatt kezdtél inni?
2015. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sportolj napi szinten. Ez komolyan segít.
2015. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sohasem érdekeltek a csillagok? Felnézni az égre, és elgondolkozni azon, hogy miért alakult ki az univerzum? Valakinek ez baromira unalmas, érdektelen, de valakit elrepít. Ki ebből a világból, ahol minden annyira betervezett, csajozási technikák, szeretet megszerzés. És ha minden másképp lenne? Ha talán a mindennapi dolgokon felülkerekedni, és meglátni egy másik szempontot is. Unalmasak már a "hogyan légy pozitív", "hogyan élj jobb életet" szövegek, minden annyira sztereotípia, aki ezt nem bírja, az vagy inni kezd, vagy elvont életet folytat, néha barátok nélkül is, néha pedig barátokkal. A helyzetedben az a sz@r, hogy rossz helyen vagy, rossz időben. Belőled is próbálnának egyforma kockafejet formálni, mint a többi embernek van, de te lázadsz, csak ezt senki sem érti meg.
2015. nov. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves "1"-es! Több oka is volt, hogy elkezdtem inni. 1. nem volt semmi elfoglaltságom; 2. mindig is eléggé depressziós, befelé forduló alkat voltam és azt próbáltam oldani
2015. nov. 9. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!