Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger és brutalitásra való...

Asperger és brutalitásra való hajlam. Tapasztalataitok szerint mennyire járnak együtt?

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Semennyire. Az Aspergeresek között is különböző személyiségek léteznek, attól függően, hogy milyen szocializációs hatások érik. Az Aspergeresek is lehetnek személyiségzavarosok (bármilyen típusú személyiségzavar), ha olyan hatások érik, amitől egy neurotipikus is személyiségzavaros lenne. De ennek semmi köze az Aspergerhez.
2015. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Azt nem tudod, hogy nagyobb valószínűséggel illetve arányban járhat e az aspergerrel együtt a különféle személyiségzavar mint az ép emberek esetében?
2015. márc. 8. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően depresszió, és szorongásos zavarok (pl. szociális fóbia) járhatnak együtt az Asperger-szindrómával. Az aspergeresek nehezen tűrik a hirtelen változást, eltérést a tervtől, az is zavaró ha a "rendszerükbe" belezavarnak.

Szóval a legfontosabb a tervezés!


Így, hogy "brutalitásra való hajlam" nagyon viccesen hangzik ez a dolog! :) Nem, az aspergeresek törvény- és szabálykövető emberek (sőt: az is zavaró, ha valaki nem tart be egy akár kisebb szabályt)!

2015. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor talán akire én gondolok, őt félrediagnosztizálták...
2015. márc. 9. 12:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Az aspergeresek visszahúzódó, magukba zárkózó emberek, szerintem ezzel jellemzően pont hogy nem jár együtt a brutalitás.
2015. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ÖsszefüggHET bizonyos esetekben, de arról 99,9%-ban az illető családja tehet. Az Aspergeresek is kezelhetők pszichoterápiával probléma esetén - sőt, alapvetően még jobban, mint a neurotipikusok.
2015. márc. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen emberfüggő illetve a család, nevelés hatása. Én spec. még a tárgyaimmal is ,,kedves" vagyok, sőt, néha kedvesebb, mint az emberekkel, hiszen a tárgyaim mindig ugyanolyanok, nem állítanak újra kihívás elé, nem kell újra és újra megszoknom őket. Nehezen tudom elképzelni, hogy akár egy tárgyat is bántsak, összetörjek, nemhogy embereket. Nagyon nagy dolognak kellene ahhoz történnie, hogy agresszív legyek, életemben egyszer volt, hogy bántottam valakit, 12 évesen.


24/aspi/L

2015. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!