Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségre milyen...

Kényszerbetegségre milyen gyógyszert kell szedni?

Figyelt kérdés
Ellenőrzési kényszerem van. Rengetegszer leellenőrzöm, hogy bezártam-e az ajtót, elzártam-e a csapot, jól végeztem-e a munkámat. Olyan is szokott lenni, hogy megcsinálok valamit, aztán pedig nem vagyok benne biztos, hogy megcsináltam, pedig megcsináltam. Kezd elég zavaró lenni ez az egész, mert tudom, hogy egy nagy butaság, ésszerűtlenség, amit csinálok, de mégis csinálom. Kérem, csak olyan írjon, akinek írtak fel gyógyszert erre a betegségre. Köszönöm szépen!

2015. nov. 6. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Egy ismerősöm Anafranilt kap rá, ami tkp. antidepresszáns, de kényszeres zavarok kezelésére is jó. Évek óta szedi, bevált neki.
2015. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amit az orvosod felír
2015. nov. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló! Én hasznosnak jelöltem a válaszodat! Csak azt nem értem, hogy hogy lehet 43%-ban hasznos az első válasz. Nem tudom, hogy miért jelöl valaki nem hasznosnak egy olyan kommentet, amiben konkrét választ kapok a kérdésemre. Nem baj, én nagyon szépen köszönöm!
2015. nov. 6. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is volt regen ilyen maniam vagy nemtom minek nevezzem h többször is leelenöriztem dolgokat bezartam-e, jol csinaltam-e stb. Siman le lehet szokni rola ha valoban le akarsz nem kell ahhoz gyogyszer.. Nem ertem mert akarsz mindenaron gyogyszert szedni.

Tudom h most lepontoztok ezert de ha odafigyelsz ra kicsit h mit csinalsz jelenleg akk valtoztatni is tudsz rajta, hidd el.

2015. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok negyedik válaszoló! Csodálom az akaraterődet! Én most 25 éves vagyok, és kb 10-11 éves korom óta tart. Néha jobb(szabi alatt, anno nyári szünetben), de ahogy felelősségteljes dolgot kell csinálnom, elkezdek az életem minden részén ellenőrizgetni. Én is próbáltam róla leszokni önerőből, de egy-két napnál tovább nem tartott.
2015. nov. 6. 22:48
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Pedig ez tenyleg igy volt..:) Am ha 1x-2x leellenörzöl dolgokat az nem feltetlen rossz, csak utana probald meg mindenkeppen megallni h többször ne:)

Probalgasd ne add fel hidd el sikerülni fog meg akkor is ha mar ez nalad ilyen regota tart:)

2015. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1, és #3

Ha évek óta szedi, és nem gyógyult meg, akkor miért jó?

Miért kell évekig szedni?

A hipnobehaviorista terápiával gyógyítható!

2015. nov. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!