Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhat skizofréniát?...

Mi okozhat skizofréniát? Mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szorongástól ugye nem tud kialakulni?
2015. nov. 10. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez genetikai betegség, kialakulni nem tud.
2015. nov. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tényleg? És ha a családomban senkinek sem volt mentális betegsége, nekem is kevés esélyem van ilyenre? Egy ismerősöm alkoholista szülőkkel nőtt fel, meg oxigénhiányosan született, ettől lett skizofrén.
2015. nov. 10. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöm majdnem 40 volt mikor kialakult nála, egészen addig semmi probléma nem volt. Környezeti hatásoktól alakul ki.
2015. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Drog, alkohol, család... Sajnos nekem is van egy családtagom aki ebbe szenvedett, idősebb korába alakult ki nála. Családba nem volt akitől "örökölhette" volna, orvos szerint az alkoholtól lett skizofrén. Gyógyszerekkel, rendszeres kontrollra járással szépen kezelhető volt.
2015. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most, hogy írjátok, eszembe jutott, hogy az én ismerősöm is ivott sokat. Akkor az is közrejátszott neki. Plussz sok gyógyszert szedett az alapbajaira, szorongás, ilyenek.
2015. nov. 10. 14:07
 8/8 A kérdező kommentje:
13:12-es ismerősödnek milyen környezeti tényezőktől alakult ki?
2015. nov. 10. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!