Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez milyen mentális...

Szerintetek ez milyen mentális betegség?

Figyelt kérdés

Középkorú férfi.Alkoholista.Pszichiáter még nem látta.7 napból 6-szor részeg.Amikor józan teljesen zárkózott.Nem beszél senkivel 1-2 szónál többet.

És én ezt nem értem.Részegen teljesen az ellentéte.Beszédes jókedvű,nagyhangú.Sokszor átcsap a hangulata és kötekedő,agresszív lesz.

Mindig ahoz igazítja a modorát,hogy mivel kap több figyelmet.Ha kedveskedéssel,akkor azt csinálja,ha pedig gyűlölködéssel,akkor azt.

Nekem egy kiöregedett tehetségtelen primadonnána hasonlít,aki nem válogat az eszközökben,ha figyelemre vágyik.

Érthetetlen nekem ez a brutális váltás,amikor józanból (amikor szó szerint bújkál az emberektől) átvált részegségbe amikor mindenáron a középpontban akar lenni.

Van erre orvosi magyarázat ?



2015. nov. 16. 09:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Még valami kimaradt.

Mikor még csak hétvégi alkesz volt (péntek délutántól vasárnap délutánig ivott),akkor is pontosan így cselekedett.

Vasárnap d.u. lejárt az ivászat,utána már nem beszélt senkivel,és ez a némasága tartott péntek délutánig.

2015. nov. 16. 09:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Sztem "csak" tipikus alkoholista, alkoholbeteg.

(Gyakran mondjak tulzaskent sztem olyanokra is, h alkoholista, akik valojaban nem azok.)

Alkoholba fojtja a banatat, zarkozott szemelyisegtipus.

Meg hozzatennem a karakterhez, h az alkoholizmus függösege miatt szükseg van allandoan penzre, ami egy idö utan nem eleg, ezert lophat, akar csaladtagjaitol is. Az eletmodhoz tartozik, h kevesbe apolt külsejü, szakadt/mosdatlan...stb, mivel mindent alarendel az alkoholfüggösegnek, ilyesmire mar nem futja.


En nem "kiöregedett tehetségtelen primadonná"-hoz hasonlitanam, hanem egyszerüen egy kisgyerek szintjen megrekedt ember. Kisgyerekeknel ez normalis. (De mennyien vannak, akik nem nöttek ki, sajnos!)


Orvosi magyarazattal nem szolgalhatok, csak a tapasztalatombol irtam.

2015. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Es meg hozzatennem: jozan pillanataiban el sem tudja kepzelni, h ö milyen reszegen, h valojaban ö az. Ha felvenned a viselkedeset rejtett kameraval, azt hinne, csalas van mögötte, ez nem ö az.


(1.)

2015. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!