Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirtazapin orion, yarocen,...

Mirtazapin orion, yarocen, mizapin, valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Ha szedtétek már ezek közül valamelyiket, kérlek írjátok le a véleményeteket.

16 éves lány vagyok, étkezési zavarral, enyhe depresszióval, és alvásproblémákkal küzdök. Az orvosom azt szeretné, hogy szedjem valamelyiket a 3 antidepresszáns közül de félek tőlük így ismeretlenül és fogalmam sincs melyiket vállaljam be. Segítenétek?



2015. nov. 21. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem szorongásos zavarra írtak fel Yarocent, de nem bírtam szedni. Még egy nyolcad szemtől is egész nap olyan kába voltam, mintha valami brutál erős altatót vettem volna be. Az izmaim teljesen elernyedtek, és csak aludni bírtam egész nap. Az orvosom azt mondta, hogy ilyen nem létezik.
2015. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem szeretnélek elriasztani a tapasztalatommal, sokan szedik, és nem tapasztaltak ilyet. Pszichoterápiára nincs lehetőség? nagyon fiatal vagy még, hogy ilyet szedj.
2015. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

szia , szerintem a leírt problémákra,ha csak ennyi van nem kéne antidepresszánst szedni 16 évesen , nagyon nagyon nagy túlzás , bár lehet nem írtál le mindent, ezt nem tudom.Én a helyedben ezekkel a tünetekkel, tutira nem vállalnám be egyiket sem (ezt már a sokéves tapasztalat mondja). A fenti három gyógyszer mindenesetre szinte ugyanaz,ugyanaz a hatóanyaguk,mindháromnak : Mitrazapine

ennyiből tök mindegy, melyiket választod,legfeljebb a miligramm hatóanyag más, de azt nem írtad le, bár gondolom nem is mondták. Nem is értem a választási lehetőséget, mert az nem választás, hogy ugyanazt szedem más név alatt.

Nekem a Mizapin név alattithoz volt szerencsém, 26 éves koromban, jobban nem voltam tőle,mellékhatásként ellenben szexuálisan visszavetett, (ez nem tudom mennyire érint:) ) és megnőtt a szénhidrát éhségem, állandóan süteményt és csokit zabáltam, reggel délben este, és 58-ról 70 kilóra híztam 8 hónap alatt. Ne riasszon azért el :) mikor mondtam a dokinak, hogy mik a mellékhatások, azt mondta, hogy ő ilyennel a praxisában a gyógyszer kapcsán még nem találkozott, sót, pont ez a gyógyszer az , aminél tapasztalata szerint egyik sem szokott előfordulni. Hát mondtam, hogy akkor nálam meg igen .Mindent összevetve, ha nincs nagyobb gond, mint amit leírtál, ne kezdj el szedni ilyesmit.

2015. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ja , kifelejtettem, hogy ha aránylag fiatal lány vagy és étkezési zavarral küzdesz, meg enyhén depressziós vagy és alvásproblémáid is vannak, szinte automatikusan írják fel, mélyebb kérdések nélkül az elég kemény antidepresszánsokat, miközben senki nem kérdezi meg komolyabban , hogy tulajdonképpen mi a probléma? mert nagyon de nagyon könnyen lehet, hogy teljesen normális reakciókat adsz a körülötted lévő világra, és nem is veled van a baj.
2015. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem 2 hónapig ezt a hatóanyagú gyógyszert, mert nagyon lefogytam generalizált szorongástól. Ha úgy döntesz, hogy beszeded, akkor nagyon vigyázz a mennyiséggel, mert nagyon altat, nyugtat. Csak elalvás előtt vedd be, és úgy számolj vele, hogy egy hétig nem fogsz tudni nappal sem iskolába menni, mert kiüthet teljesen. Nekem segített, mert pár nap után olyan étvágyam lett, hogy még éjjel is ettem. Ha neked nem társul a betegségedhez mentális probléma, akkor lehet a helyedben a Peritol tablettát kérném a dokitól. Ez is meghizlalna, és nem veszélyes, a májfunkciót sem rontja el. Ráadásul az iskolába is el tudnál menni.
2015. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!