Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy borzasztó szokásom....

Van egy borzasztó szokásom. Véresre rágom a szám és a sebeimet addig kaparászom, amig vérzik. Hogy szokjak le erről?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok. Már gyerekkorom óta igazábol azt művelem, hogy elkezdem rágni az alsó ajkamat, amíg vérezni nem kezd és utána kézzel kinyomkodok pár csepp vért belőle. Utána mint aki jól végezte dolgát, kiöblítgetem a szám pálinkával, hogy a seb nehogy begyulladjon. Vagy még azt is szoktam csinálni, hogy sót teszek a számon lévő sebre, és várom, hogy szétcsípje. Olyan mintha élvezném, hogy vérzik a szám, meg szadizom magam és ez rohadtul nem normális szerintem. Másnapra a szám fáj, és a sebhez közel még rendszerint herpeszem is lesz. Olyankor azért szidom magam.

Másik rossz szokásom, szintén gyerekkori már.Ha van egy sebem, vagy bármi, amit kapirgászni tudok addig kaparom amíg vérezni nem kezd és le tudom törölni a vért. Lábamon és a felkaromon jellemző. Egy sebet újra és újra képes vagyok szétkaparni, sokszor már fel se tűnik, a párom szól rám, hogy mit csinálok már. Gyerekkoromba annyi sebhely volt a lábamon ezért, hogy nyáron nagyon szégyelltem és utáltam a rövidnadrágot.

Van amikor tök sokáig, hónapokig nem szedem szét magam, van amikor minden héten szétrágom a számat. Ugyanígy a sebkaparás.

Egyébként szorongással és pánikkal küzdök. Mi ez amit csinálok?


2015. dec. 3. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valaki herpeszes a családban és vele szolidaritol.

Családállításra vitted már ezt a problémát?

2015. dec. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Senkinek nem szokott herpesze lenni, mindig csak nekem volt, szájrágástól függetlenül is, de akkor tuti jön általában. Sose beszéltem még erről senkinek. Mostanába kezdett el zavarni ezaz egész
2015. dec. 3. 07:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen kényszeres függőség van.

Magyar tévében is adják ezt a sorozatot, nézz meg belőle pár részt, kicsit felvilágosít majd:

My Strange Addiction (Őrjítő szenvedélyek)

2015. dec. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2: Nem hiszem, hogy erről beszélni kell ahhoz, hogy a környezeted tudja, hiszen jól látszik rajtad.:)
2015. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!