Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S Ha a 12. heti uh-on...

S. O. S Ha a 12. heti uh-on nem látszik a baba orrcsontja, akkor mennyi esély van rá, hogy down-szindrómás?

Figyelt kérdés
Tarkóredő 1.8 és a többi érték is jó.
2011. máj. 26. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Lehet apró esztétikai hiba ami könnyen orvosolható vagy csak még nem fejlődött ki eléggé.

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.

2011. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az orvos mindenképpen javasolta a vérvételt down szűrésre
2011. máj. 26. 20:44
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így magában megmondani szinte lehetetlen. Ha egy genetikai centrumban, esetleg az Istenhegyi úton nézeted meg a 14. hétig, ott az uh adatokat (pl:orrcsont megléte) nem önállóan értékelik, hanem veszik az életkori kockázatot, és a véreredményeddel, uh adatokkal korrigálják. Így kapod meg a valós kockázati értéket. Másfél óra alatt megvan az eredmény, 30000Ft-ba kerül.
2011. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy a vérvételt, uh-t ott csinálják, minden benne van az árban, nagyon megbízhatóak.
2011. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

És még mindig 2. Kicsit szétszórt vagyok ma este.

Ha magas a kockázat, már egy hét múlva megcsinálják a CVS-t (korionboholy mintavétel), 3 nap alatt megvan a biztos eredmény.

2011. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az UH-os orvos volt béna, vagy csak szerencsétlenül feküdt a baba.
2011. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is ne izgulj (tudom, ez lehetetlen)

Ha van rá lehetőségetek menjetek el egy 4D-s uh-ra. Ott sokkal alaposabban vizsgálják a Babákat (nem csak mozi)

Az Istenhegyi génklinikán keressétek Dr. Hajdú Krisztinát Ő a legnevesebb ultrahangos genetikus Magyarországon.

Ha gondolod írj privit, elküldöm a mobilszámát!


Nincs baj, ne félj!

2011. máj. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha a legjobb helyre akarsz menni, én is Hajdú Krisztinát ajánlom, nagyon jó genetikus, mi is nála jártunk.
2011. máj. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nézd csak mit találtam! Szerintem nincs baj!


Langdon Down, amerikai háziorvos, már 1866-ban lejegyezte, hogy a Down-szindrómás egyéneknek általában kisebb az orruk, de vajon látható-e ez az eltérés az ultrahang-vizsgálatok során? Vizsgálatok igazolták, hogy Down-szindróma esetén később kezd el kifejlődni az orrcsont, így az első trimeszterben (a terhesség első harmadában) még általában hiányzik. Az orrcsont jelenlétének az igazolásával nagyban lehet csökkenteni a Down-szindróma kockázatát, ezért a közelmúltban már pár centrum végez orrcsontmérést. Az első trimeszteri vizsgálat során nincs értelme az orrcsont megmérésének, csak a jelenlétét határozzuk meg. Az orrcsontot a leleten NB-vel szokták jelölni. Az első trimeszteri vizsgálatoknál megadhatók még az embrió egyéb méretei: BPD (fejátmérő), HC (fejkörfogat), AD (hasátmérő), AC (haskörfogat), FL (combcsont-hossz).

2011. máj. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
nincs értelme az orrcsont mérésének az első trimeszterben!!!
2011. máj. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!