Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek menjek pszcihológu...

Szerintetek menjek pszcihológushoz? 17éves

Figyelt kérdés

Nagyon régóta vannak önértékelési problémáim.

Ez alatt azt értem,hogy önmagamat nem tudom elfogadni.

Transznemű vagyok ez azt jelenti aki nem tudná,hogy Női testben férfi lélek vagy férfi testben női lélek. Azaz az én agyam,mikor anya hasában voltam nem kapott női hormonokat de viszont a testem nő lett.14éves koromban jöttem rá,hogy nem az vagyok akimnek születtem.

14éves koromba elkezdtem fiúsan öltözködni..elsőnek egy fiús melegítő aztán már nem babákkal játszottam hanem autókkal. Volt már lány szerelmem ..17 évesen le vágattam a hajam. Teljesen átalakítottam magam fiúvá..ám nem igazán tudom elfogadni magam bár már kicsit több az önbizalmam mióta rövid a hajam stb. D érzem hogy fogságban vagyok a testemben és egyszerűen nem tudok megszabadulni a testemtől.Nagyon sokáig bántottak azzal,hogy hogy nézek ki..vagdostam magam depressziós lettem. ám szüleim előtt ezt nagyon jól eltitkoltam. nem volt nehéz napi 2-3órát találkozok velük ,sokat dolgoznak.

Szüleim,tesóim NEM tudják,hogy a lányokhoz vonzódom és hogy mit érzek . barátaim közül is csak néhányan tudják,hogy ki és mi vagyok. Egyre inkább kezdek begolyózni és nem látom az életnek az értelmét. semmi szépet nem látok benne..és egyik barátnőm mondta menjek el pszchiológushoz..de nem tudom hogy ezzel lehet e hozzájuk fordulni vagy ezt oldjam meg magam.


2015. dec. 4. 12:52
 1/5 klopusz ***** válasza:

Már ne haragudj, de hogyan oldanád meg magad? Hiszen éppen azt írtad, hogy kezdesz ettől az egész helyzettől begolyózni!


Szerintem pszichológus segíthet. Nem mondom, hogy 100 %, a annál biztosan jobb megoldás, hogy magadat emészted.


Szüleidnek nem tudod elmondani? Ha ők el tudják fogadni (vagy legalább is megpróbálják), a te helyzeted is kellemesebbé válik.

2015. dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet hozzájuk ezzel fordulni és szerintem érdemes is, mivel nem sok dolgon tudnak segíteni (szerintem), de a tiéden nagy eséllyel tudnak. Lehetőleg olyan pszichológust keress, aki ezzel foglalkozik (transzneműekkel, vagy legalább melegek önelfogadási gondjaival).
2015. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1/2

az a baj hogy ahogy így elnézem a szüleim legalábbis anya elítéli a melegeket, mert amikor így szóba jönnek elég csúnyán beszél róluk.

2015. dec. 4. 14:03
 4/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló. köszönöm szépen akkor fel fogok keresni egy ezzel foglalkozó szakembert.úgy érzem szükségem van rá.
2015. dec. 4. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy elhatároztad magad, ez már az első lépés a siker felé. :D

Teljesen átérzem a helyzeted, én is transznemű vagyok. Noha még mindig női testben élek, tudom, hogy valójában férfi vagyok és ez boldogsággal tölt el. Mindenképp a pszichológus a legjobb megoldás, ha ő is megállapítja rajtad a transzneműséget, akkor akár kérheted, hogy segítsen neked az átváltozásban, hormonkezelésben, stb. Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol az egészről. Egyedül az számít, hogy te hogyan érzed jobban magad. Ha a lányokhoz vonzódsz, akkor ez van és kész. Mindig lesz olyan, aki nem hajlandó elfogadni téged, de ne feledkezzünk meg azokról sem, akik mindenben támogatnának. :)

2015. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!