Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Kényszergondolat"-ban szenved...

"Kényszergondolat"-ban szenvedek 17éves fiú vagyok de anyám nemhiszi el neke més lassan megőrülök. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 22:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
Először is kérlek, áruld el nekem, hogy mi az a kényszergondolat...
2011. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Van olyan, hogy kényszergondolat. Inkább mentális egészség témakörbe kellett volna írnod. Elmehetsz pszichiáterhez 17 évesen szülői engedély nélkül is, nem kell, hogy anyukád elhiggye. Vagy leírhatnád kicsit részletesebben, hátha mégse az, és mi meg tudjuk neked mondani, mi van veled :-)
2011. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
igen lehet, hogy más témába kelett volna irnom, és igen bíztos, hogy za. Már feltettem egy kérdést ezzel kapcsolatban és kiderült, hogy ez lessz a baj rákerestem és a tünetek és maga a "betegség" is rámillik 100%-osan.
2011. ápr. 28. 22:26
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

"A kényszergondolatok

elképzelések, fantáziák, impulzusok, melyek sztereotip módon újból és újból a páciens gondolkodásának

középpontjába kerülnek. Általában kínzóak és a páciens védekezni próbál ellene, de kísérletei sikertelenek. A páciens

a gondolatok sajátjának érzi, annak ellenére, hogy akarata ellenére keletkeznek és visszataszítóak. A

kényszercselekedetek vagy rítusok újból és újból megismételt sztereotip viselkedések. Nem feltétlenül okoznak örömet

és nem szolgálnak valamilyen hasznos cselekedetet. A feladatunk, hogy valamilyen nemkívánt eseményt

megelőzzenek, így valamilyen veszélytől óvják meg a pácienst, vagy másokat, ami a páciens gondolata szerint

máskülönben bekövetkezne. Általában viselkedését a páciens felismeri mint haszontalant vagy fölöslegeset, és

számtalan kísérletet tesz annak leállítására. Általában szorongás kíséri. Ha a kényszercselekedetet sikerül megállítani, akkor a szorongás fokozódik."

[link]

2011. ápr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
Kényszercselekvésed van? Az kiszúrja az ember szemét, szóval ha van, anyudnak észre kellett, hogy vegye. Ha van ilyen, miben nyilvánul meg? Csak érdekel.
2011. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Tom Benko ***** válasza:
100%
Pszichiáter.
2011. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
2%
nekem is kényszergondolatom van, a csajokról, és ez nem betegség nyugi :D
2011. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem amig nem orvos allapitja meg, addig ne eld bele magadat. Ha ez panikbetegseg temakör, javaslom az ujkorklub.hu-t, csak erröl szol.

Addig is itt talaltam a kenyszergondolatokrol:

[link]

2011. ápr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak kényszergondolataim vagyis lehet úgy mondani, hogy voltak, de még nem múltak el teljesen. Kezdett nekem is elegem lenni belőle, amikor szorongtam és csak azon járt az eszem, hogy ha nem csinálom meg a kényszercselekedet, akkor lesz valami baj..

Na hát most egy idő után úgy éreztem megőrülök és, akkor belegondoltam jobban, hogy ennek semmi értelme nincs az égvilágon, ezért amikor gondoltam valamit valakiről vagy valamit, akkor egyszerűen mondogattam magamban, hogy "ez egy hülyeség emiatt nem lehet semmi baj" és próbáltam nem rágondolni is.

Mióta ezt csinálom, azóta minimálisra lecsökkent a kényszergondolataim száma és ha eszembe jut nem is nagyon érdekel..

Ez kb 3-4 éve kísért( ilyenkor elég durva dolgokat is kezdtem csinálni, de szerencsére valahogy felhagytam vele), utána enyhült majd tavaly nyáron megint előjött és most így megpróbáltam "kezelni" megint,mert kezdtek megint "elfajulni" a dolgok.

Szóval azt tudom ajánlani, hogy próbáld meg te is így, tudom... nagyon nehéz lesz eleinte, mert nekem is az volt, mert késztetés éreztem arra, hogy megtegyem, de azért se tedd. Ha akarsz elmehetsz egy orvoshoz is, ahogy előttem is írták, habár én nem mentem nem is akartam, ezzel nem azt mondom, hogy te se menj, félre ne érts.

Sok sikert a kigyógyulásból :)


És igen írhatnál többet is erről, hogy mióta, mitől, miért jönnek a kényszergondolatok.

2011. ápr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
am nekem is vannak jó ideje kényszercselekvések, kis dolgok (pl. most MUSZÁJ letennem a villát, vagy muszáj átlépnem az utcán egy repedést), de nagyon zavaróak.
2011. ápr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!