Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez torzult személyiségre vagy...

Ez torzult személyiségre vagy elmezavarra utal?

Figyelt kérdés

2015. dec. 4. 16:53
 1/8 A kérdező kommentje:

Ha egy édesanya a 6-8 éves gyermekének azt részletei,h. a nagymamája depressziós volt és miket tett, majd illusztrállja az egyiket, vesz a kezébe egy pengét és mutatja,h. vágta fel a mama az ereit mindkét kezén, és hogy kétségbe volt esve mindenki.

Azt még leírnám,h ez előtt más sztorikat is mesélt már az anyuka és a gyerek abba a fázisban volt,h. a határait feszegeti és ha izgi történetet hall,akkor leutánaozza.

Ez most példaértékű ,,mese" volt vagy lehet aggódni??

2015. dec. 4. 16:54
 2/8 A kérdező kommentje:

Amúgy ez velem történt meg én vagyok a gyerek.

Volt egy olyan is, szintén ebben a korszakomban,amikor hisztiztem és nem fogadtam szót anyunak,mert apu sosem volt itthon, mindig ment dolgozni, de sokszor részegen jött haza,anyu meg olyan rideg volt, kiszámíthatatlan ordibált mindig, féltem is tőle. Másoknak meg azt panaszkodta,h. milyen fura voltam,mert sosem mentem oda hozzá puszit adni,meg hogy megöleljem, dehát az elfelejtette mondani,h. mikor volt bátorságom odamenni és megölelni őneki automatikusan az volt a reakciója,h. eltolt magától és még mondta is,h. menjek el tőle, néha már akkor is gondoltam arra,h. ez biztos,h. nem normális viselkedés. Apu meg mindig csak ígérgette,h. mikor fog velem több időt tölteni, hát nem emlékszek rá,h. ez megtörtént-e vmikor... Na mind1is, szal apu elszokott menni dolgozni 7végente is, annak ellenére,h. sírva könyörögtem neki,h. maradjon, főleg azért ,mert anyu megver. Persze ez állítólag azért volt mert,,rossz" voltam, viszont így visszagondolva mind2 elég szörnyű szülő volt. Egyik alkalommal is hisztiztem meg nem fogadtam szót anyunak, apu meg nem is tudom,h. hol volt..., anyu teljesen kiborult és a kezébe vette a gyufás dobozt,kivett belőle egy gyufaszálat és azt mondta: ő már ezt nem bírja tovább elege van, meg hogy sajnálja,h. miket tett velem, inkább halljunk meg mindketten. Hát én kb 6-7 éves lehettem, de vhogy sikerült átgondolnom a helyzetet,meg láttam,h. azt ott komolyan mondja :( :O és lebeszéltem róla, azzal az indokkal,h. szeretem meg nem haragszom rá,h. miket tett,csak tegye le a gyufát. Pedig ez egyáltalán nem volt igaz, már akkor haragudtam rájuk,h. szinte semmibe vesznek, meg hülyét csináltak belőlem.

2015. dec. 4. 16:55
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyszer meg elmentünk néhány rokonnal kirándulni, és már akkor eléggé kétségbe voltam esve,h. a saját anyámat nem igazán érdeklem, persze a külvilág felé tette a szépet....

Szal elmentünk kirándulni, volt egy kisebb domb, szintén 6 év körüli lehettem és ,úgy gondoltam,h. tesztelem anyut, igaz ,h. kicsit fura és eltér a többiektől,de valamennyire csak megvéd és szeret... Szal azt eszeltem ki gyerek fejjel,h. felmegyek egy nagyobbacska dombra és felhívom anyu figyelmét, szóltam neki,h. onnan le fogok ugrani. Tudtam,h. veszélyes mert meredek volt, az egyik keresztszülőm oda is figyelt és láttam a szemein,h. kicsit megrémült meg még szólt is vmit talán. Anyu meg csak pár pillanatra rám nézett, majd tovább gyönyörködött az egyik rokon gyerekben,h. ő mennyire ügyesen mászik fel valahova. Erre én továbbra is ismételgettem,h. lefogok ugrani, hát le is ugrottam... Sajna tényleg elég szerencsétlenül értem földet,mert nagyon beütöttem a fejemet, azt hittem ,h. meg is repedt a koponyám , szörnyen fájt és szörnyen éreztem magam,h. anyut utána sem igazán érdekeltem. Magamat meg okoltam,h. minek csináltam ezt,h. nem voltam óvatosabb és nem voltam okosabb... Erre még emlékszem: a keresztszülőm aki teljesen megijedt,mondta anyunak,h. hívjanak orvost,h. kivizsgáljon,lehet vmi komoly történt, ezen viszont megdöbbentem,h. anyu azt válaszolta,h. na persze és majd ő menjek börtönbe,h. ez történt velem. Majd meggyőzte a keresztszülőmet is,h. akár még őt is lecsukhatják...

2015. dec. 4. 16:56
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy másik alkalommal meg, ez történt:

Anyu mindig olyan fura dolgokat mondott nekem, tiszta negatív volt mindennel kapcsolatba és folyton ordibált, hiába mondtam neki,h. ha halkabban mondja akkor is meghallanám... Szal próbáltam úgy hozzászoktatni,h. csak arra válaszolta és csak azt tettem meg,amit halkan vagy suttogva mondott...

Egyik alkalommal egy ismerőshöz mentünk, aki vadászgatott néha-néha, mondta, a bácsi,h. nyogodtan nézzek bele a csőbe és próbáljam eltalálni az egyik sörösüveget. (A más nagyobb gyerekkel a családjából szokták ezt gyakorolni, szal nagyon részletesen tanitgatott.)

A tanítás közben közelebb ment az egyik üveghez és mutatta,h. hol próbáljam eltalálni, háttal állt. A puska a kezemben volt közben mondta a bácsi,h. koncentráljak és hogy tudnám a legjobban eltalálni. Erre anyu a hátam mögött volt beszélgetett a bácsi családtagjaival és panaszkodtak rá. Pedig sztem rendes bácsi volt.MAjd kicsit közelebb jött hozzám és azt mondta,h. na most lődd le, de a szívét találd el.... Hát és ettől teljesen beparáztam, meg mintha a hátamnak is nyomott volna vmit,kitudja mi volt az a lényeg,h. annyira megrémültem,h ezt mondta, meg attól is tartottam,ha nem teszem meg lehet velem tesz vmi maradandót.... Szal sajna hirtelen ijedségemben meghúztam a ravaszt, de annyira volt még időm,h. a puska csövét lefelé irányítottam,így csak a combját találtam el szerencsére :S....

Néha tényleg azt hiszem,h. beteges játékaik voltak apuval együtt,de sztem ezek alapján kezelésre szorulna.

2015. dec. 4. 16:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt már egyszer megkérdezted, és én nagyon alaposan és részletesen elmagyaráztam, hogy mi a helyzet. Nem feltétlenül elmezavar, lehet ún. "torzult gyász" is (keress rá a kifejezésre a neten). Anyuka képtelen feldolgozni a nagymama halálát és ezt a belső feszültséget tolja át a gyerekre.


Olvasd el a válaszokat, ha pedig nem boldogulsz egyedül, el kell menni pszichiáterhez ezzel a gonddal.

2015. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy milyen volt anyukád. Magaddal törődj, és menj orvoshoz a mentális problémáddal.
2015. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerös dolgokat irtal, ezert mereszelek velemenyt mondani.

Sztem az anyukad nem akart teged, de mas okok miatt megis vallalt. Az biztos, h gyerekkent ö sem kapott eleg szeretetet, emiatt nem kepes adni. :( Sztem ha erre gondolsz, h minden szörnyüseg ellenere ö megiscsak a töle telhetö legjobbat adja, talan nemi belsö nyugalomra talalsz. Söt, akarmiert is, de vallalt, es ezzel lehetöve tette az eletedet, amiböl Te majd töled függöen valami nagyon jot is kihozhatsz! :)

En nem vagyok illetekes a diagnozis felallitasara, h elmezavar-e vagy nem, de semmikepp sem normalis, megszokott dolgokat irtal.

Az elmezavarral az a baj, h az elmezavarosnak is be kene latni, de az ö szempontjukbol viszont ök a normalisak... :( Tehat nehezen bizonyithato es elerhetö barmi. Nem irtad, hany eves vagy? Mert ettöl függöen tudsz tenni dolgokat. Ha meg iskolas, akkor iskolaorvos, iskolapszichologus (van ilyen?) felkereshetö, mindenkeppen erdemes a segitseget kerni, ha mas nem, akkor egy tanar, akiben megbizol. Ha nagykoru, akkor en igyekeznek ebböl a csaladi körböl kilepni. Az lenne a fontos, h magaddal foglalkozz, magadat figyeld, h nehogy atvedd ezeket, h jo iranyba fejlödjel. Azon tul, h erte nem vagy csak keveset tudsz tenni, a Te feladatod elsösorban magadert tenni, h itt megalljon ez a folyamat, a gyerekednek majd jobbat adjal.

Sajnos ezek a szomoru dolgok, szeretetlenseg gyakran generaciokon at mennek, most kepzeld el, h akar több 100 even at! Azt mindenkeppen tudd, h teljesen normalis ember is lehet belöled, ha mindezt feldolgozod (ami azert sokakkal megtörtent). Meg soha nem volt ennyi lehetöseg, mint ma, ami segithet. A 2. vilaghaboru elött pl. jellemzöen a környezö falvakon tul nem jutottak az emberek, max. a legközelebbi varosig, oda is csak alkalomszerüen, piacra...stb. Szüleid, nagyszüleid gyerekkoraban meg internet sem volt, kis falu könyvtara hianyos, nem volt pszichologus., pedagogusok sem voltak ennyire kepzettek es alt. az emberek sem ennyire tajekozottak...stb. Ma ezeken tul, spiritualisan is rengeteg segitseg all rendelkezesre. Könyvek, Bert-Hellinger csaladterapia, rengeteg segitö, kineziologus es termeszetes szerek is, nemcsak gyogyszerek. Ha megirod, hany eves vagy es kb merrefele laksz, lehet, h tudok/tudunk segitöket ajanlani.

2015. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, itt valaszolok. Szemelyes dolgaimat nem szeretnem ide keverni, mert nincs ertelme, az egy masik eset. Azert gondoltam, h anyukad nem akart teged, mert a viselkedese erre utal, erre lehet következtetni. Irtam, h mit lehet tenni, h ne annyira keserüen gondolja ra, de a soraidbol azt gondolom, ez meg arrebb van. Ha igaz, amiket irsz, javaslom, mindenkeppen kerj segitseget, megpedig minel elöbb, annal jobb. Eletkorod, lakohelyed ismereteben lehetseges, h tudnek segitöt javasolni. A segitö az, akit Te valoban annak is erzel (tehat ha nem erzed segitsegnek, akkor nem).

7.

2015. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!