Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit javasolnátok egy OCD-s...

Mit javasolnátok egy OCD-s lánynak?

Figyelt kérdés

Pszichológus, pszichiáter, "DIY" kezelés... Az az igazság, hogy magánrendelésű pszichológusnál már jártam, de ötszámjegyű összeget kért, néhány alkalom után már nem tudtam fedezni a kezelést. Azóta, amióta nála jártam, szedem a gyógyszert, amit pszichiáter kollégája felírt, a háziorvosom 2 havonta felírja újra. Sok "lelkigondozónál" is jártam, de hathatós segítséget nem tudtak nyújtani ezek az (egyébként ingyenes szolgáltatást vállaló, nagyon kedves) szakemberek.

Tudnátok ajánlani pszichológust, pszichiátert? Az STK-s pszichológusokról bocs, de nagyon sok rosszat hallottam és én már belefáradtam a sok csalódásba, hogy azt gondoltam, egy-egy szakember segíteni tud, de mégsem volt odafigyelő, vagy nem volt képzett... Érdekelnének "sikersztorik" is, hogy ki hogyan gyógyult meg egyedül, orvos nélkül /orvossal :) Köszönöm.

ui.: poénkodók kíméljenek, van elég problémám


2015. dec. 4. 23:23
 1/2 anonim válasza:

Nekem depresszióm volt OCD-vel, elmentem állami pszichiáterhez, adott egy gyógyszert, mióta szedem elmúlt. Nem lelki problémák miatt volt a bajom, hanem egyszerűen hiányzott egy vegyület az agyamból, amit ez a gyógyszer pótolt.


Sertralin Sandoz nevű gyógyszert írt fel, ami gátolja a szerotonin visszaszívódását, mert szerotoninhiány okozta a tüneteimet.


Ez már 4 éve történt, azóta naponta szedem a bogyót és minden a legnagyobb rendben.

2015. dec. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én most gyógyulok. Elmentem állami pszichiáterhez, beutalt a kórházba, mert nagyon szét voltam esve... ott töltöttem 1 hónapot. Annyira nem volt rossz, mint amennyire félnek tőle az emberek :-)Kaptam gyógyszert, amit azóta is szedek (Scippa, Restigulin). Ez volt 2 hónapja, azóta jól vagyok, bár nem vagyok még 100%-os, de kényszergondolatok már csak ritkán jönnek elő. Nagyon szeretnék terápiára járni, de sajnos egyenlőre nincs pénzem, gyűjtök rá.


27/N

2015. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!