Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziót lehet természetes...

Depressziót lehet természetes úton kezelni?

Figyelt kérdés

Szóval a kialakulásban rendkívül sok minden szerepet játszhatott. Kezdetben sokat drogoztam, majd leszoktam, megvoltak az elvonási tüneteim, de vége lett. Ezt követően az iskolában megbuktam, és átkerültem egy másikba, ahol se barátaim, se haverok, gyakran csesztetnek. Nem beszélve a nagyon kisgyermekkori sérelmekről, illetve a mostani családi problémákról. Szóval fáradékony vagyok, képtelen vagyok koncentrálni, alvászavaraim vannak, nem köt le a könyveken kívül semmi, zárkózott vagyok, étvágyam sincs.

Ha tudnátok adni valamilyen tanácsot, hogyan kezelhetem ezt pszichológus vagy antidepresszánsok nélkül, megköszönném.



2015. dec. 8. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Főleg sporttal, mozgással, vitaminokkal lehet kezelni.
2015. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elején.
2015. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mozgás boldogsághormonokat termel, például endorfint. Főleg a szabad természetben, távol a civilizáció zajától. A Tüskevár c. filmben Matula bácsi sem egy városi idősotthonba ment, hanem a szabad természetet és a jó levegőt választotta:

https://www.youtube.com/watch?v=IgIJuAGju3I

2015. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne hallgass ilyen hülyeségekre.. Aki azt mondja, h sporttal meg vitaminnal meg nevetéssel lehet gyógyítani, az nem tudja mi az. A depresszió egy betegség, amit kivalthat külső tényező, genetikai örökség, vagy e kettő. Leghatékonyabb kezelése: antidepresszáns és pszichoterápia kombinálva együtt..
2016. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cila123 ***** válasza:

A depresszió nem szervi betegség, de okozhat a szervi betegségekhez hasonló tüneteket. Sok kiváltó oka lehet, korunk egyik legelterjedtebb nagyon kellemetlen tünetekkel

járó betegsége.Antidepresszánsokat csak nagyon súlyos esetekben használjunk. Én két okból is megtámasztom ezt a kijelentésemet. 1. A hozzászokás, amely nagyon komoly problémákat okoz! 2. Használatuk hosszabb távon szervi problémákat okozhatnak. ( Máj, vese, gyomor és bélpanaszokat/ Tehát, amíg lehet nélkülözni kell ezek használatát. Néha segít a környezet változtatás, stresszmentes élet,természetjárás, sport, pszichológus, ha leköti a beteget: olvasás, de ne napi 12 órát és horror könyveket!Könnyű,vígjáték filmek nézése, barátkozás, minden , ami eltudja vonni a figyelmünket a depresszió okairól. Súlyos esetekben többek között beváltak a Zoloft és a Rivotril kombinált használata, de csak orvosi előírásra használhatjuk.

2016. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!