Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is küszködik azzal, hogy...

Más is küszködik azzal, hogy leküzdhetetlen késztetést érez olyan problémákon (pl fizikai összefüggések) való gondolkodásra, amilyeneket nem ért, és amelyek megértése semmilyen előnnyel sem jár?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy valakinek vicces lesz ez, de tényleg nagyon idegesítő.


Pl eszembe jut valamilyen probléma, utánaolvasok, de eközben is találok a szövegben olyan dolgokat, amilyeneket nem értek, és ez így folytatódik.

És a legrosszabb az, hogy amíg meg nem értem az adott dolgot, addig nem tudok nyugodtan mással foglalkozni, így egy csomó időt is elvesztegetek ilyen hülyeséggel, pl most is hihetetlenül le vagyok maradva egy munkámmal elsősorban ez miatt. Ráadásul haszna sincs, mert nem is vagyok kiemelkedő a természettudományokból, ráadásul már nem is ilyeneket tanulok. Tehát szakember sosem leszek.


Komolyan mondom, már annak örülnék a legjobban, ha elfelejtenék minden olyan tudást, amely összefüggések ismeretén alapul, mert akkor megszabadulnék ettől a hülye mániámtól.


Szóval fordult elő ilyesmi másnál is? Ha igen, akkor meg tudott tanulni "kikapcsolni"?


2010. márc. 22. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát én csak hasonló helyzetben vagyok... Sokmindent csak úgy tudok megérteni egy leírt szöveg alapján, ha abban minden szót értek...


Én igazából mindenre valami etalont keresek, nemtudom miért, de mindig foglalkoztat hogy pl mi a derékszög etalonja vagy hogy hogy határozzák meg. Hiába, gépész növendék vagyok :D 16/F

2010. márc. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából soksor van úgy, hogy értem az egész lényegét, de valami apróságot nem, és ekkor is hasonló "kutatási vágy" él bennem.
2010. márc. 23. 02:01
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem ennyiban volt hasonló,hogy mindent meg akartam érteni,elég extrémmé fajult a dolog pl.miért felhö alaku a felhő vagy miért él ez az állat itt vagy ott egyáltalán miért miként müködik ez az egész mindenség...aztán rájöttem ezeken fölösleges agyalni....tanács:ne probáld kikapcsolni,mert ha vmi ellen küzdesz azt csak erösebbé teszed.fogadd el és röhögj rajta,hogy mekkora marhaság ez.nekem nagyjábol sikerült ezzel a modszerrel
2010. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én fogalmazással és személyiségekkel vagyok hasonlóan.
2010. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Én fogalmazással"


A fogalmazással szintén úgy vagyok.

2010. márc. 23. 19:07
 6/10 A kérdező kommentje:
*így
2010. márc. 23. 19:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, így akartam írni.
2010. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentemben a korábbi kommentemben ejtett hibámat szerettem volna kijavítani, abban pedig azt szerettem volna kifejteni, hogy a fogalmazást illetően én is hasonlóan vagyok, mint te.


Nem téged javítottalak ki, nem is lett volna okom rá.:)

2010. márc. 23. 19:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Én pár évente egy-egy témára cuppanok rá, de azt hihetetlen mélységig kivesézem, van hogy blogot nyitok róla, mindig népszerű is lesz, mert minden adatot megszerzek ezekről, magyar, külföldi oldalak, videók, cikkek.. aludni sem tudok ilyenkor, felpörgök! Aztán ahogy úgy érzem eleget tudok, ez kb 4 hónap és másfél év közé esik, akkor abbahagyom és elfelejtem az egészet és egy teljesen új dolog ejt rabjául.

Engem nem idegesít, már megszoktam.:)

2010. márc. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mostanában néhány képzeletbeli személyiséget dolgozok ki, a történetükön és a neveiken szoktam sokat rágódni.
2010. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!