Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha már nem...

Mit csináljak ha már nem birom? (Elnézést kérek a hosszú szöveg, a helyesirás és a szövegalkotás miatt. Mentségemre szoljon, hogy nagyon szét vagyok esve. )

Figyelt kérdés

Jó estét mindenkinek aki ezt olvassa! :)

17 éves fiu vagyok és mély depresszióban szenvedek...

Az egész nagyjából 12 évesen kezdödött,megismertem egy gyönörű lányt akivel a mai nap is tartom a kapcsolatot és jobban szeretem a világon mindennél.Olyan fiatalon(most sem vagyok valami öreg) még nem is sejtettem,hogy menyi bajom lesz emiat.

Egyre több problémám lett a lány nem viszonozza a szeretetem,a szüleim elváltak,a családi helyzet úgy érzem egyre rosszabb.

Az elején csak egy kis szomorúság volt semmi komoly aztán égy idő után már kezdtek rosszabbra fordulni a dolgok.Most egy éve kezdödött az az állapot amikor anyira szarul voltam,hogy már aztsem tudtam mi a bajom,miért érzem és mit érzek igazából.Az öngyilkosság gondolata megkörnyékezett minden egyes percben,rengeteget logtam és végül bukás lett a sok hiányzás vége.

Mostanában rettentően rosz ébren lenni minden egyes levegővételt átoknak tartok mert bejuttatom az oxigént a szervezetembe minthogy meghaljak,öngyilkos gondolatok,más élet kioltását rengetegszer elképzelem álmodom rolla.Nagyon rosz!

Szüleimnek szolni nem tudok,egyszerűen tul sokat kaptam tölük,akárhányszot megprobáltam beszélni a dologról velük egyszerűen nem jött ki egy szó sem a számon,a bizonyos lánynak is megprobáltam elmondani eredmény nélkül.

Elnézést kérek amiért ide kiirom a problémáimat sajnáltatva magam mint egy rakás szerencsétlenség de már nem tudom mit kezdjek,minden nap egyre nehezebb felkelni,elaludni,emberk között leni,egyedül lenni egyszerüen minden egyre nehezebb.

Légyszives adjatok valami ötlete,elöre is nagyon szépen köszönöm.



2015. dec. 13. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat elég szomorú ez az egész történet es rettentoen sajnálom. Ez valoban nem egyszeru es nem is oldható meg egyszerre az összes probléma. Javaslom hogy vedd sorba. A legfontosabb te vagy, ha hiszed ha nem :) Az emlitett gondolatokat gyorsan verd ki a fejedbol. Egy 17 eves fiatalembernek élnie kell, es sokmindent megtapasztalnia. Bármennyire is bánt, hogy a lány nem figyel rád, ne torodj azzal. Magaddal torodj, hisz ki akarna egy romokban heverő sráccal járni. (nem sertesnek szantam). Tehat szedd ossze magad, szorakozz a barátokkal, keress újakat, csinalj programot magadnak. Nem hiszed el de a sport sokmindenre megoldás, legyen ez futas, bringa, uszas. Nem fitnesz terem, az az izomagyaknak való, neked a természet közelsége kell. Tessék olvasni, nem xboxbol all a vilag. Halgass zenét ha teheted, de olyant, amiben igazi hangszerek szólnak, nem elektromos kutyuk. Na tehát ezek amik segíthetnek, hogy vissza nyerd az onbizalmad. Ha ez megvan meglátod az a lány is utánad fordul majd. De akkor már te döntesz. :) Sok sikert!
2015. dec. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz!
2015. dec. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyan mar orvos! Minek, hogy tele tomjek szerencsetlent gyogyszerekkel. Az nem oldja meg a problemajat, csak megjobban tonkreteszi az eletet. A psihologusok nem is orvosok, azok csak abban segitenek, hogy ugy eld le az eleted, hogy reszt sem veszel benne.
2015. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Teljes mértékben egyet értek az első válaszolóval! Sport, zene és társaság. Ha otthon ülsz és magadba roskadsz attól nem lesz jobb. Tudom hogy nehéz de valahogy változtatni kell és élni. Máshogy nem mászhatsz ki ebből.
2015. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha túl sok a szar az életedben előfordul, hogy besokall az ember!

Általában ez hamar helyrejön, de a te esetedben feltétlenül lélekgyógyászhoz kell menned!

Sokkal könnyebb megoldani a problémát!

Nő van még 1000.

A szülők elváltak, de találhatsz 100 barátot.

Nincs semmi veszve!

2015. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Javaslom, hogy próbálj meg beszélni az iskolapszichológussal. Hátha segíthet.

Ha van hozzá kedved, én is szívesen beszélek veled, nekem is elváltak a szüleim, az elején nagyon rossz, de idővel rendeződnek majd a dolgok.


19L

2015. dec. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!