Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cymbalta antidepresszánsról...

Balogh Zsozsó kérdése:

Cymbalta antidepresszánsról várok véleményeket. Volt akinek jó volt? Mellékhatások?

Figyelt kérdés
2015. dec. 15. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Napi 90- et szedek reggelente Tegretollal együtt. Kicsit fejbeüt, azon kivül nem érzem hatását. Rosszabbul vagyok, mint korábban.
2015. dec. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A TEgretol is antidepresszáns? Mióta szeded?
2015. dec. 18. 13:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Lassan két éve szedem. A tegretol erősíti a hatását.
2015. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

„A betegségkereskedés lényege, hogy végy egy sokakat zavaró, de máskülönben az élet velejárójának tekintett állapotot, és ígérd azt, hogy gyógyszered ezt megszünteti. Az senkit nem zavar majd, hogy ugyanaz a gyógyszer hogy lehetne gyógyír ennyiféle betegségre. Emberek milliói szeretnék majd komfortérzetüket gyógyszereddel fokozni - csak közben jelentéktelen panaszaik veszélyes gyógyszerrel történő kezelésébe esetleg belehalnak. Azt majd kimagyarázzuk. Mindig lesznek megvásárolható orvosok, akik esküdni fognak a gyógyszer biztonságosságára.

A Cymbalta úgy indult, hogy a 19 éves Traci Johnson, aki részt vett a Cymbalta tesztelésében, 2004-ben felakasztotta magát a Lilly Klinikán Indianapolisban. Az áldozatnak korábban semmiféle lelki problémája nem volt. Az esetet követte számos jelentés olyan öngyilkosságokról, melyek meghökkentők, váratlanok és előzménynélküliek, és az elkövetők személyiségéből nem következők voltak.

2008 februárjában a Journal of Clinical Psychopharmacology-ban jelent meg egy 37 éves férfi esete, aki stabil házasságban és folyamatos munkaviszonyban élt, semmiféle lelki zavara nem volt korábban. A férfi a Cymbaltát hátfájásra kapta, de két hónapi szedést követően szénmonoxiddal öngyilkossági kísérletet hajtott végre.”

A teljes cikk: [link]

Ez a videó csak 5 perc. Érdemes meghallgatni. Az utolsó mondat a legfontosabb.

https://www.youtube.com/watch?v=uos5hi8USOs

2015. dec. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor hogy lehet. hogy azért már sokaknak segített ez a gyógyszer, jónak mondják, és nem lettek öngyilkosok.

Amikor az ember rosszul van, és már teljesen mindegy csak valami segítsen neki, mindent megtesz, ha kell beveszi a gyógyszert is, csak helyrejöjjön. Tudom, hogy mindegyiknél előfordulhat ilyen, rá is van írva, de sokaknak pedig ez adja meg a löketet, hogy jól legyen. Sőt, vannak akik egész életükön át szedik.

Az előzőtől válaszadótól kérdezném, hogy ő mit szedett ?

2015. dec. 20. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A „gyógyszer” azért segített másoknak, mert hinni akartak benne, és ez megvalósult. A biológiai hatása a tompultság, a semmi nem fontos érzése, tehát a depressziót kiváltó ok sem fontos, ezért „segít”. Valójában a problémát kell megoldani. Nagyon sok módszer van a depresszió enyhítésére és megszüntetésére. A legegyszerűbb első lépés egy baráti beszélgetés, ami ingyen van. Vagy kimenni sétálni a természetbe, friss levegőt szívni. Ezt se ajánlja senki, mert senkinek nem hoz hasznot.
2015. dec. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Látom már régi a kérdés, de az utolsó válaszoló olyan mértékben felbosszantott, hogy muszáj válaszolnom... Ember!!! Te fel tudod egyáltalán fogni, hogy mi az a depresszió?? Én voltam depressziós, és a gyógyszer nélkül már nem lennék itt az biztos. És képzeld el, te agymosott marha, mielőtt gyógyszert szedtem, átestem egy csomó vizsgálaton, nem más okozza e, de minden negatív lett.. Elkezdtem szedni Omega 3 készítményt, szart se ért. Mozogtam, de szart se ért.. Szedtem csodavitamint, szart se ért. És amitől meggyógyultam, az a gyógyszer!!! Láttam már több válaszodat itt a gy.k.-n, te totál el vagy tévedve a depresszióval kapcsolatosan.. Hülyeségeket írsz csak, a baj az, hogy ezzel kárt okozol.. Te vagy sztem az a válaszoló, aki ilyeneket ír többször depresszió kezelés címén: " A depresszió sporttal gyógyítható.. Sétálj sokat a virágzó réten a repkedő pillangók között, és csodálatosan fogod érezni magad... Hallgass sok zenét, és csodálatosan leszel... Beszélgess a haverokkal és csodás lesz minden... Menj el egy koncertre, és csodálatosan fogod magad érezni utána már....

Az a baj a hozzád hasonlóan retardált idiótákkal, hogy elképesztően sokat ártanak az olyan embernek, aki depressziós, épp megtenné az első lépést a gyógyulás felé, erre belebotlik egy hozzád hasonló agyhalott kretén válaszába, és elhiszi a sok hülyeséget amiket írsz.. Ki kéne tiltani téged erről az oldalról a semmitérő tanácsaiddal együtt!!!


Kérdezőnek szorítok, hogy mielőbb rendbejöjjön!!

2017. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!